Walentynki


Patronat honorowy

Burmistrz Chełmna
Mariusz Kędzierski


Burmistrz Świecia
Tadeusz Pogoda


Kujawsko Pomorska Organizacja Turystyczna
Aktualności

Film z Walentynek Chełmińskich

12.03.2018
Podsumowanie Walentynek Chełmińskich

20.02.2018

Chełmno nazywane jest „Miastem Zakochanych” za sprawą przechowywanych od stuleci w Kościele Farnym pw. Wniebowzięcia NMP relikwii św. Walentego oraz corocznie obchodzonego w dniu 14 lutego – Dnia Świętego Walentego. Właśnie 14 lutego 2002 roku, prawie po 200 latach, relikwie Świętego Walentego ponownie zostały wystawione w Kościele PW WNMP.

Cykl imprez, związany z tegorocznym świętem rozpoczął się już w czwartek /8 lutego/ w Kościele pw. św. Józefa, gdzie wieczorem odbyły się „Rekolekcje dla narzeczonych” i w piątek /9 lutego/ w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego z VI Konkursem dla Szkół Gastronomicznych pn. „Alchemia i Amory w kuchni”.

W sobotę /10 lutego/ od rana nad Jeziorem Starogrodzkim spotkali się miłośnicy zimowych kąpieli i pod hasłem „Kocham życie! Walentynkowe Morsowanie” zanurzyli się w specjalnie wykonanym przeręblu. Dla chętnych mieszkańców miasta i oczywiście turystów, otwarte zostały i udostępnione do zwiedzania nasze najważniejsze zabytki tj. Ratusz - Muzeum Ziemi Chełmińskiej (z otwarciem wystawy „Spoglądając na piękno” Mariusza Kałdowskiego), Kościół Farny pw. Wniebowzięcia NMP, Kościół pw. św. Józefa (tu otwarto wystawę prac XIII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno - Literackiego „Na św. Walentego - różne oblicza miłości”), Basztę Panieńską (z wybijaniem denara chełmińskiego), Kościół pw. św. Piotra i św. Pawła (gdzie otwarto wystawę „Chełmno komiksem malowane” z warsztatami komiksowymi), Kościół Garnizonowy (tu otwarto wernisaż prac plastycznych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK) oraz Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w zespole klasztornym. Na terenie Osady Rycerskiej przy ul. Kościelnej odbywały się zabawy w średniowiecznej izbie tortur pn. „Sprawdź Swoją Walentynkę” z pokazem narzędzi i wspólnym ogniskiem z Zastępem Rycerskim.

Od wczesnych godzin porannych na płycie rynku, uruchomione zostały stoiska handlowe w ramach „Jarmarku św. Walentego”. Przed godziną 15.00 rozpoczął się cykl imprez na scenie głównej, poprzedzony happeningiem „„ZBUDUJEMY SERCE”. W trakcie części scenicznej imprezy, podsumowano konkursy i plebiscyty walentynkowe (m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa”, „Chełmno komiksem malowane” oraz „Kropla Miłości – Kocham, Pomagam, Ratuję”, zorganizowany w podstawionym przy płycie rynku ambulansie Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka z Bydgoszczy). Zaprezentowali się także finaliści „XI Festiwalu Piosenki Miłosnej”, gdzie I miejsce i Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego „wyśpiewała” Paulina Pasternak z Piły. Niezwykle gorąco przyjęto żeńskie trio „THE CHANCE”, wystąpili też piosenkarze z grupy „Teacher’s Crew”, działającej przy ChDK oraz nasi goście z Kaniowa na Ukrainie - Ludmiła Saltykowa, Olena Smilianska z towarzyszeniem tancerzy zespołu „Kanivczanka”. Jako gwiazda wieczoru, dla bardzo licznej grupy fanów z całej Polski wystąpiła PATRYCJA MARKOWSKA z zespołem. W trakcie imprezy działała konna POLICJA HUSARSKA, w którą wcielili się rycerze z Chorągwi Ziemi Chełmińskiej. Jak co roku od samego rana relacje o „Mieście Zakochanych”, pojawiały się w wielu krajowych stacjach radiowych i telewizyjnych.

W niedzielę /11 lutego/ w Kościele św. Józefa ks. Pallotynów w niezwykle owacyjnie przyjętym koncercie zaprezentował się BYDGOSKI CHÓR GOSPEL, natomiast w poniedziałek /12 lutego/ w Kościele Garnizonowym odbyła się chełmińska premiera - projekcja klasyku filmowego „GENERAŁ” z Busterem Keatonem, do którego podkład muzyczny „na żywo” zrealizował i wykonał Marcin Pukaluk z Warszawy. We wtorek /13 lutego/ w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży nad J. Starogrodzkim w programie pt. Dzień Singla „Miłość kroczy po ziemi” wystąpili artyści z Ukrainy, a w środę /14 lutego/ na zakończenie cyklu imprez w Kościele Farnym PW WNMP dla kompletu publiczności zaprezentowała się jak zawsze od wielu lat w doskonałej formie „WOLNA GRUPA BUKOWINA”.

Organizatorami tegorocznych „Walentynek” byli: Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

PATRONAT HONOROWY objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki, Burmistrz Chełmna Mariusz Kędzierski, Burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda, Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

Współorganizatorzy to: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Urząd Miejski w Świeciu, Arriva Bus Transport Polska Sp. z o.o., Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy, Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży w Chełmnie, Katolickie Liceum i Szkoła Podstawowa Księży Pallotynów, Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmnie, Parafia Świętego Józefa w Chełmnie, Parafia wojskowa Matki Boskiej Częstochowskiej w Chełmnie, Pensjonat Stary Spichrz, Poczta Polska S.A., Polskie Wydawnictwa Reklamowe w Toruniu, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, O. w Grudziądzu, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Chełmnie, Stowarzyszenie Muzyczne "Chorus Culmensis", Stowarzyszenie NIJO, Szkoły Podstawowe nr 1 i 2 w Chełmnie, Środowiskowy Dom Samopomocy Caritas Diecezji Toruńskiej w Chełmnie,Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury, Zastęp Rycerski z Chełmna ,Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo

Impreza współfinansowana przez: Miasto Chełmno, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Chełmiński Dom Kultury, Gminę Świecie, Agro-Sieć Sp. z o.o , Bistro Chlebem i Solą, Dobry Dietetyk, Firma MEDOS, IMS „Sofa" Sp. z o.o. ,Intermarche Chełmno, Karczma Chełmińska, Mondi Świecie S.A.Motocykle & Skutery Czarnecki, STIEGELMEYER Sp. z o.o., Toruńska Piernikarnia Mistrza Bogumiła, Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział w Bydgoszczy, Zakład Mleczarski PROMLECZ, Zakład Usług Miejskich w Chełmnie

Patronat Medialny nad imprezą sprawowali:Telewizja Polska S.A. Oddział w Bydgoszczy, Polskie Radio Pomorza i Kujaw - Radio PIK , Gazeta Pomorska, Gazeta Chełmińska, Czas Chełmna, MMS Studio, www.chelmno.pl, www.kujawsko-pomoskie.travel, www.chelmno.com.pl, www.e-chelmno.pl, www.kujawsko-pomorskie.travel, www.chelmno.pl
XI Festiwal Piosenki Miłosnej - podsumowanie

13.02.2018

Podczas trwania „Walentynek Chełmińskich’2018” rozstrzygnięte zostały wcześniej ogłoszone konkursy tematyczne, odbył się także „Festiwal Piosenki Miłosnej”.

We wtorek (30.01.) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „XI Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 25 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie dwie godziny przesłuchaniu stojących na dość wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, jedenastej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: Daniel Nitecki (Konin), Andrzej Płuciniczak (Przemęt), Ewelina Leszek (Chełmno), Radosław Supeł (Bydgoszcz), Paulina Pasternak (Piła), Patrycja Ciernicka(Łasin), Tatiana Siwicka (Świecie n/W), Marta Kręplewska (Radziejów), Barbara Kuhn (Jabłonowo Pomorskie) i Zuza Jurkiewicz(Warszawa).

Podczas WIELKIEGO FINAŁU w sobotę 10 lutego podczas „17. Obchodów Dnia św. Walentego” na scenie, ustawionej na płycie rynku, artyści wykonali po jednej piosence o tematyce miłosnej i tym razem jury w składzie: Roman Fieberg (instruktor muzyczny z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy) i Aleksandra Gasin z Mieczysławem Żelazko (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. w Chełmnie), przyznało nagrody pieniężne: I miejsce /1000 zł ufundowane przez Urząd Marszałkowski Woj. Kuj. – Pom./ - Paulinie Pasternak z Piły, II miejsce /700 zł/ - Tatianie Siwickiej ze Świecia i III miejsce /500 zł/ - Radosławowi Supeł z Bydgoszczy. Wyróżnienia przypadły: Ewelinie Leszek z Chełmna i Marcie Kręplewskiej z Radziejowa . W koncercie galowym, jeszcze raz zaprezentowała się zwyciężczyni tegorocznego „Festiwalu”, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gadżety od sponsorów i materiały promujące Chełmno. Nagrody wręczali: Burmistrz Miasta Chełmna - Mariusz Kędzierski z Katarzyną Lubańską - radną Sejmiku Woj. Kuj. - Pomorskiego i Markiem Świeblewskim - z- cą Dyrektora Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.
Rozstrzygnięcie komiksowego konkursu

11.02.2018

I miejsce
Miriam Pieniek
z Chorzowa
Walentynki w Chełmnie

II miejsce
Joanna Cypriak vel Czupryniak
z Gliwic
Nazywam się Beka


III miejsce
Piotr Kotecki
z Bełchatowa
Tak kocha się tylko w Chełmnie

Wyróżnienie
Anna Matwiejczyk - Sokółka
z Gdańska
Zwykła historia

Wyróżnienie
Scenariusz
Krzysztof Churski
z Torunia
Rysunki
Krzysztof Otorowski
z Angli
Walentynkowy przypadek babci Ireny
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe - Zwycięzcy

11.02.2018

PLEBISCYT NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ WITRYNĘ WALENTYNKOWĄ’ 2018” OGŁOSZONY PRZEZ BURMISTRZÓW MIAST CHEŁMNA I ŚWIECIA ORAZ GAZETĘ POMORSKĄ ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Komisja Plebiscytowa, złożona z przedstawicieli organizatora - Chełmińskiego Domu Kultury w składzie: Marcin Dombrowski, Regina Gargol, Kamila Cieślewicz, Natalia Chachowska i Joanna Kurzyńska, po przeliczeniu kuponów konkursowych, drukowanych w „Gazecie Pomorskiej” i oddanych głosów na 20 zgłoszonych do „Plebiscytu” witryn, postanowiła przyznać:

CHEŁMNO

Miejsce 1 i nagroda 450 zł
WITRYNA NR 9 - FIRMA HANDLOWA „WIR”, ul. Grudziądzka 22, Robert Grędzicki

Miejsce 2 i nagroda 350 zł
WITRYNA NR 3 - KWIACIARNIA „VICTORIA”, ul. Młyńska 7, Maria Matia

Miejsce 3 i nagroda 300 zł
WITRYNA NR 6 - AGRESOR CENOWY „1001 DROBIAZGÓW”, ul. Grudziądzka 34, Agnieszka i Adam Sztaba

ŚWIECIE

Miejsce 1 i nagroda 450 zł
WITRYNA NR 3 - ODZIEŻ „U BENI”, ul. Klasztorna 27, Benedykta Lewandowska

Miejsce 2 i nagroda 350 zł
WITRYNA NR 4 - SKLEP PASMANTERYJNY, ul. Jana Pawła II, Ewa Sosnowska

Miejsce 3 i nagroda 300 zł
WITRYNA NR 1 - CUKIERNIA F&F, ul. Klasztorna 29, Joanna Fryckowska
Po przesłuchaniach XI Festiwal Piosenki Miłosnej

31.01.2018

We wtorek (30.01.2018) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „XI Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) musiało wybrać finałową, najbardziej interesującą „jedenastkę”, która zaprezentuje się w walentynkową sobotę na chełmińskim rynku. Po przesłuchaniu stojących na dość wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, jedenastej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: EWELINA LESZEK (CHEŁMNO), ANDRZEJ PŁUCINICZAK (PRZEMĘT), BARBARA KUHN (JABŁONOWO POMORSKIE), DANIEL NITECKI (KONIN), MARTA KRĘPLEWSKA (RADZIEJÓW), PATRYCJA CIERNICKA (ŁASIN), PAULINA PASTERNAK (PIŁA), RADOSŁAW SUPEŁ (BYDGOSZCZ), TATIANA SIWICKA (ŚWIECIE n/W), ZUZA JURKIEWICZ (WARSZAWA) i KAROL KALISZEWSKI (LASKOWICE POMORSKIE).

Wielki Finał „XI Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2018” odbędzie się 10 lutego w sobotę na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – PATRYCJĄ MARKOWSKĄ z zespołem.
Plakat i program 17. Walentynek Chełmińskich

22.01.2018
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe - Ruszamy!

27.12.2017

Mamy już komplet sklepów i firm, które w tym roku zechciały uczestniczyć w naszym plebiscycie. Przypominamy, że na wybraną przez siebie „witrynę walentynkową” głosujemy na specjalnych kuponach, które ukażą się w GAZECIE POMORSKIEJ w dniach: 26 stycznia (piątek), 29 stycznia (poniedziałek) i 2 lutego (piątek). Wypełnione kupony wrzucamy do okolicznościowych pudełek, znajdujących się w placówkach, biorących udział w naszej zabawie lub w: Urzędzie Miasta Chełmna (Biuro Podawcze), Urzędzie Miejskim w Świeciu (Biuro Obsługi Mieszkańców), Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu (Punkt Informacyjny) oraz w Chełmińskim Domu Kultury (sekretariat). Poniżej wykaz sklepów i firm ze Świecia i z Chełmna, które już przygotowują swoje witryny do prezentacji:

CHEŁMNO

 • WITRYNA NR 1 - „AGA”. BIELIZNA U JUSTYNY, ul. Rynek 10, Justyna Piotrowska
 • WITRYNA NR 2 - KWIACIARNIA „JARZĘBINA”, ul. Grudziądzka 1, Beata Rokicińska
 • WITRYNA NR 3 - KWIACIARNIA „VICTORIA”, ul. Młyńska 7, Maria Matia
 • WITRYNA NR 4 - SKLEP FIRMOWY „JANEX” - MODA MĘSKA, ul. Wodna 26, Jan Ziółkowski
 • WITRYNA NR 5 - SKLEP MONOPOLOWO - SPOŻYWCZY „CHRISTOFF”, ul. Rynek 25, Krzysztof Przykucki
 • WITRYNA NR 6 - AGRESOR CENOWY „1001 DROBIAZGÓW”, ul. Grudziądzka 34, Agnieszka i Adam Sztaba
 • WITRYNA NR 7 - SKLEP DZIECIĘCY „MAGDALENKA”, ul. Rynek 3, Magdalena Staniszewska
 • WITRYNA NR 8 - „SKLEP Z BIELIZNĄ”, ul. Grudziądzka 1, Danuta Puczyńska
 • WITRYNA NR 9 - FIRMA HANDLOWA „WIR”, ul. Grudziądzka 22, Robert Grędzicki
 • WITRYNA NR 10 - KOMODA „FASHION HOUSE”, ul. Grudziądzka 23, Barbara Kęska

ŚWIECIE

 • WITRYNA NR 1 - CUKIERNIA F&F, ul. Klasztorna 29, Joanna Fryckowska
 • WITRYNA NR 2 - KWIACIARNIA „FREZJA”, ul. Wojska Polskiego, Edmund Hein
 • WITRYNA NR 3 - ODZIEŻ „U BENI”, ul. Klasztorna 27, Benedykta Lewandowska
 • WITRYNA NR 4 - SKLEP PASMANTERYJNY, ul. Jana Pawła II, Ewa Sosnowska
 • WITRYNA NR 5 - SKLEP ELEKTRYCZNY „NEON”, ul. Duży Rynek 4, Hanna Stusińska
 • WITRYNA NR 6 - ZAKŁAD CUKIERNICZY „ELWA”, ul. Klasztorna 12, Elżbieta Pawluczuk, Ewa Zielińska
 • WITRYNA NR 7 - SKLEP ODZIEŻOWY „V2000”, ul. Jana Pawła II, Justyna Szreder
 • WITRYNA NR 8 - PERFUMERIA, ul. Klasztorna 14, Katarzyna Dziewięcka
 • WITRYNA NR 9 - SKLEP MONOPOLOWY, ul. Klasztorna 16, Krzysztof Szmańda
 • WITRYNA NR 10 - SKLEP „SISTERS”, ul. Jana Pawła II, Janina Klimek

W PLEBISCYCIE ZOSTANĄ NAGRODZONE TRZY WITRYNY Z CHEŁMNA I TRZY WITRYNY ZE ŚWIECIA, KTÓRE OTRZYMAJĄ NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ POPRAWNIE WYPEŁNIONYCH KUPONÓW. PONADTO PRZEWIDZIANO PO TRZY NAGRODY W CHEŁMNIE I ŚWIECIU DLA OSÓB, BIORĄCYCH UDZIAŁ W ZABAWIE. ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA!!!
Walentynki Chełmińskie - Zapowiedź

16.01.2018
Konkurs plastyczno - literacki

29.12.2017

Zapraszamy do wzięcia udziału
w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno - Literackim
„NA ŚW. WALENTEGO… - RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI”

Konkurs ten jest organizowany przez Katolickie Liceum, Gimnazjum i Szkołę Podstawową Księży Pallotynów w Chełmnie przy udziale Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna w ramach XVII obchodów Dnia Świętego Walentego w Chełmnie, mieście zakochanych.

Ten Ogólnopolski Konkurs plastyczno - literacki organizowany jest w miesiącu lutym. W tym roku odbywa się już trzynasta edycja tego konkursu. Ma on na celu odpowiedzenie sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest miłość, gdzie ją można spotkać i w jaki sposób doświadczać, przeżywać? Sprostać temu niełatwemu zadaniu starają się młodzi ludzie, uczniowie wielu szkół z całej Polski. Formą literacką czy techniką plastyczną, próbują twórczo pokazać współczesne oblicza miłości, przekonując, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość.
Zaproszenie na Jarmark Walentynkowy

29.12.2017

Jak co roku, podczas obchodów „WALENTYNEK CHEŁMIŃSKICH”, zapraszamy Państwa do udziału w „Jarmarku św. Walentego”. Tym razem czekamy na chętnych wystawców na płytę rynku i ulicę Grudziądzką w sobotę (10 lutego), gdzie odbywać się będzie wielka impreza plenerowa z udziałem m.in. Patrycji Markowskiej z zespołem oraz w środę (14 lutego). Szczegóły udziału w „Jarmarku” zawiera zamieszczony regulamin i karta zgłoszenia. ZAPRASZAMY!
Alchemia i Amory w Kuchni

27.12.2017

Zapraszamy do udziału w szóstej edycji turnieju kulinarnego „Alchemia i Amory w Kuchni”, który odbędzie się 9 lutego 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia 2018 roku.
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

27.12.2017

„Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe"
BURMISTRZOWIE CHEŁMNA I ŚWIECIA ZAPRASZAJĄ!!!
Szanowni Państwo!

W dniach 8-14 lutego 2018 roku będziemy wspólnie uroczyście obchodzić kolejne „Walentynki Chełmińskie”. W związku z tym, chcielibyśmy zaprosić Państwa do współuczestnictwa w tej imprezie, która stała się wspaniałą wizytówką naszych miast. Możecie stać się osobami, które współtworzą tę imprezę poprzez przygotowanie w swoich sklepach, restauracjach, instytucjach witryny walentynkowej. Przygotowanie takich witryn pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w Chełmnie i Świeciu. Tym razem zasady uczestnictwa są bardzo proste a dla najpiękniejszych witryn oraz osób, uczestniczących w naszej zabawie ufundowane zostaną nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 10 lutego podczas imprezy na Rynku w Chełmnie w ramach obchodów „Dnia Świętego Walentego”. Szczegóły uczestnictwa zawarte są w zamieszczonym regulaminie.
Walentynkowa Zbiórka Krwi

20.12.2017

III AKCJA ZBIÓRKI KRWI
DLA CENTRUM ONKOLOGII im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy
"KROPLA MIŁOŚCI - KOCHAM, POMAGAM, RATUJĘ"
10 luty 2018 roku od godz. 12.00 Rynek Chełmno

Zapraszamy mieszkańców Chełmna, gości i turystów do włączenia się w akcję zbiórki krwi z przeznaczeniem dla pacjentów Centrum Onkologii im. prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Liczymy na poparcie tej szlachetnej idei i pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową. Już 10 lutego (sobota) od godziny 12.00 na rynku w Chełmnie stanie specjalny ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Bydgoszczy, Oddział w Grudziądzu. Każdy honorowy dawca otrzyma upominek, a dla 15 osób będą wylosowane nagrody, m.in. album "Chełmno malowane". Nagrodą główna będzie romantyczna kolacja dla dwojga w pensjonacie Stary Spichrz. Losowanie nagród ok. godziny 18.00 – scena.

Przyjdź i pomóż ratować życie!!!
Happening - "Zbudujemy Serce!"

13.11.2017

Trzecie podejście będzie rekordowe, to wiemy na pewno!

Serdecznie zachęcamy do promowania trzeciej edycji happeningu “Zbudujemy serce!”. To wspaniała szansa by pokazać jak bardzo kochamy!

Co trzeba zrobić by wziąć udział? Po prostu pojawić się w Chełmnie na Rynku 10 lutego przed 15:00 i stanąć do wspólnego zdjęcia w formie serca!

Tak niewiele trzeba aby stworzyć coś razem, aby być częścią czegoś wielkiego!
Konkursy Walentynkowe

01.11.2017

WALENTYNKOWE ZAPROSZENIE DLA PIOSENKARZY I MIŁOŚNIKÓW KOMIKSU

Mieszkańcy Chełmna jak zwykle bawić się będą podczas nadchodzących XVII OBCHODÓW DNIA ŚW. WALENTEGO. Nasze „Miasto Zakochanych” w dniach 9 - 14 lutego 2018 r. gościć będzie zespoły muzyczne z sobotnią gwiazdą wieczoru – PATRYCJĄ MARKOWSKĄ, rozstrzygniemy ogłoszone wcześniej konkursy tematyczne m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa” czy „Na św. Walentego - różne oblicza miłości”. W trakcie tej potężnej imprezy zaprezentują się również wokaliści – amatorzy podczas „XI FESTIWALU PIOSENKI MIŁOSNEJ”. Chętni do uczestnictwa w Festiwalu już od dziś mogą przesyłać nagrania „demo” z dwoma utworami z gatunku „muzyka rozrywkowa” o tematyce miłosnej. Jury, po przesłuchaniu nadesłanych materiałów, wybierze finałową „dziesiątkę” najlepszych i najciekawszych piosenkarzy. Kolejnym konkursem, który ogłaszamy już dziś to „CHEŁMNO KOMIKSEM MALOWANE”. Konkurs kierujemy do wszystkich zakochanych, a przedmiotem jest wykonanie pracy techniką komiksową, która nawiązywać będzie do Chełmna, związanych z nim legend, przekazów, historii, zabytków itp.
Wykonanie: A. Nowak