Walentynki


Patronat honorowyAktualności

Podsumowanie Walentynek Chełmińskich

26.02.2015

Chełmno jest Miastem zakochanych - i w tym roku było to widać szczególnie 14 lutego - w dniu św. Walentego. Już tydzień poprzedzający dzień zakochanych miasto przepełnione było szczególną walentynkową atmosferą. Na ulicach miasta podziwiać można było m.in. wystawy sklepowe, a wśród nich te biorące udział w plebiscycie na „Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe”. Do wspólnego świętowania w Chełmnie zapraszali także przedsiębiorcy, właściciele chełmińskich sklepów, restauracji i hoteli.

Cykl imprez, związany z tegorocznym świętem rozpoczął się już w środę i czwartek /11 i 12 lutego/ w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie obejrzeć można było program Sławomira Hollanda pt. „Nic nowego pod słońcem”, wysłuchać prelekcji dr Tomasza Marciniaka pt. „Zakochani w polskim komiksie” i uczestniczyć w ogłoszeniu wyników i otwarciu wystawy konkursu walentynkowego „Chełmno komiksem malowane”.


Tegoroczny konkurs dla szkół gastronomicznych "Alchemia i Amory w Kuchni" zgromadził w Zespole Szkół CKP w Grubnie 9 zespołów dwuosobowych z opiekunami z całego województwa Kujawsko - Pomorskiego. Kolejne miejsca zajęli uczniowie: I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych ze Świecia ( Natalia Talaśka i Robert Kwiecień), II miejsce Zespół Szkół CKP Grubno ( Lidia Strzyżewska i Artur Weroński) i miejsce III ZSZ z Bydgoszczy ( Jakub Nowak i Miłosz Dolny).

W godzinach popołudniowych, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie melomani uczestniczyli w dwóch koncertach OPERUS ARTE pt. „Operetka PrzeBoye i jej czułe słówka”. Wszystkie miejsca na sali były zajęte.

W sobotę - 14 lutego, od wczesnych godzin porannych na płycie rynku i deptaku ruszył kolejny, barwny Jarmark św. Walentego. Jednocześnie dla zmotoryzowanych i nie tylko przygotowano akcję bezpłatnego sprawdzania stanu technicznego pojazdów czyli Walentynkowy PIT STOP. Przebojem tegorocznych walentynek był Happening "Walentynkowa ikona" Studia KreaTYwy - oferta dla turystów oraz mieszkańców Chełmna. Razem stworzyliśmy niepowtarzalną ikonę w kształcie serca!

Mieszkańcy i turyści zwiedzali nasze zabytki: kościół św. Ducha z Chorągwią Ziemi Chełmińskiej, Kościół św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja z Chełmińskim Bractwem Kurkowym oraz kościół św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty w zespole klasztornym z Zastępem Rycerskim z Chełmna. W kościele pw. Wniebowzięcia NMP odbyły się spotkania przy relikwiach św. Walentego z przewodnikami. Otwarto też wystawę X Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Na Świętego Walentego – różne oblicza miłości". Tradycyjnie odbyła się uroczysta Msza św. w intencji małżonków i jubilatów z udziałem chóru CHORUS CULMENSIS. W tym samym czasie, w Gimnazjum nr 1 ponad dwie godziny bawiliśmy się wspólnie na „Walentynkowym Charytatywnym Maratonie tańca ZUMBY”.

W Muzeum Ziemi Chełmińskiej uroczyście otwarto wystawę „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych” - uczestników X Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury.

Cykl imprez na scenie głównej rozpoczęła inscenizacja „Miłość historią pisana”. Nasi rycerze i ich goście wcielili się w wielkie postacie literackie, starając sie odtworzyć i pokazać ich miłość - Oleńkę, Kmicica i Zagłobę. W trakcie koncertów podsumowano konkursy i plebiscyty walentynkowe (m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa”, konkurs plastyczny i literacki „Na św. Walentego – różne oblicza miłości”, konkurs „Chełmno komiksem malowane”, konkurs motoryzacyjny ARMAR PROFI AUTO), zaprezentowali się finaliści „VIII Festiwalu Piosenki Miłosnej” gdzie I miejsce i Nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego „wyśpiewał” Maciej Zieliński z Brodnicy. Niezwykle interesująco zagrała folk - rockowa grupa FUCUS z partnerskiego miasta Wejherowa. Mieszkańcy i turyści bardzo ciepło przyjęli Występ grup muzycznych Teacher's Crew i Rasta Gal z Chełmna. Jako gwiazda wieczoru wystąpił KAMIL BEDNAREK z zespołem. Przed koncertem naszej gwiazdy w specjalnie przygotowanym spektaklu WALENTYNKOWY TANIEC Z OGNIEM, wystąpili artyści z Pracowni Maswerk.

W trakcie imprezy działała konna POLICJA HUSARSKA, w którą wcielili się rycerze z Chorągwi Ziemi Chełmińskiej, członkowie Chełmińskiego Bractwa Kurkowego oraz Stajnia „Zagończyk”. Przez cały dzień obecna była z nami ekipa Radia RMF FM, która wybrała nasze miasto po zaciętej rywalizacji i oddawaniu głosów w internecie. Od samego rana relacje o „Mieście zakochanych” pojawiały się na antenie radia w faktach RMF FM. Towarzyszyło nam również radio PIK, TVP Bydgoszcz, MMS Studio oraz prasa.

W niedzielę 15 lutego, cykl imprez zakończył przepiękny koncert ZAKOCHAĆ SIĘ W MUZYCE w wykonaniu prof. Romana Grynia / trąbka / i prof. Bogdana Narlocha /organy/.


Nowością było oficjalne, niepowtarzalne a przede wszystkim pyszne i naturalne ciasto z logiem Miasta zakochanych. Producentem ciasta jest firma Zaskocz.

Walentynki to również okres rozstrzygnięcia wielu konkursów.

VIII Festiwal Piosenki Miłosnej - po przesłuchaniach wstępnych, jury wybrało finałową dziesiątkę, która zaprezentowała się na scenie głównej. Zaszczytne - I miejsce /1000 zł/ przyznano Maciejowi Zielińskiemu z Brodnicy, II miejsce /700 zł/– Dagmarze Maciejewskiej ze Świecia, III zaś /500 zł/– duetowi „Tunia i Klaudia” z Torunia. Wyróżnienie i nagrodę „Armar Profi Auto” przypadło duetowi „A.T. JO!” z Chełmna. W finale zaprezentowali się następujący wykonawcy: Dagmara Maciejewska (Świecie n/W), Duet Tunia i Klaudia (Toruń), Maciej Zieliński (Brodnica), Jakub Rybczyński (Świecie n/W), Monika Schaumkessel (Olsztyn), Roksana Sobieraj (Toruń), Kamil Komorowski (Brzozowo), Duet „A.T. JO!” – Ania i Tomek (Chełmno), Zuzanna Jasińska (Toruń), Ewa Kryza (Wyrzysk) i Karolina Pietrusza (Piła).

Plebiscyt NA NAJPIĘKNIEJSZE WITRYNY WALENTYNKOWE organizowany jest wspólnie przez Chełmno i Świecie oraz Gazetę Pomorską.

Zdaniem JURY najpiękniejszymi witrynami w Chełmnie były:

 • I miejsce: Zakład Wielobranżowy – Krzysztof Przykucki /witryna nr 8/
 • II miejsce: Cukiernia „Staropolska” – Alicja Graczykowska /witryna nr 2/
 • III miejsce: T.W.P.H. „Magictex” – Jerzy Florczak /witryna nr 7/

natomiast w Świeciu:

 • I miejsce: Z.H.U. „Omnibus” – Dariusz Kacprzak /witryna nr 6/
 • II miejsce: Sklep „Robótkowy Raj” – Aleksandra Golimowska /witryna nr 1/
 • III miejsce: Kwiaciarnia „Frezja” – Edmund Hein /witryna nr 3/

Głosujący poprzez sms - y i stronę internetową Gazety wybrali:

 • - witryna w Chełmnie – nr 5, Kwiaciarnia Victoria Pani Teresa Gmińska
 • - witryna w Świeciu – nr 4 - Sklep pasmanteryjny - Pani Ewa Sosnowska.

Oprócz nagród przewidzianych w regulaminie, zwycięzcy głosowania czytelników Gazety otrzymali podwójne zaproszenia do KINA HELIOS w Grudziądzu.

Po raz drugi Chełmiński Dom Kultury ogłosił konkurs na komiks o Chełmnie – Mieście zakochanych, skierowany do wszystkich ZAKOCHANYCH. Na konkurs wpłynęło 18 prac m. in. z Chełmna, Grubna, Gliwic, Krakowa, Lublina, Lubania Śląskiego, Mysłowic, Osia, Torunia, Warszawy, Włoch, Zduńskiej Woli. Jury miało niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac. Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, oryginalność pomysłów, samodzielność wykonania pracy, technikę wykonania pracy, fantazję i poczucie humoru. Wysoko oceniono poziom nadesłanych prac - co warto podkreślić, ponieważ forma komiksu należy do trudnych sposobów wypowiedzi. Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 • I miejsce – Aleksandra Spanowicz (Wejherowo), Tomasz Marciniak (Toruń) za komiks pod tytułem UCIECZKA KRYSTYNY
 • II miejsce – Ewa Gumkowska (Warszawa) za komiks pod tytułem NA SZLAKU
 • III miejsce – Tomasz Marciniak (Toruń), Daniel Baum (Łódź) za komiks pod tytułem ERA WODNIKA

Wyróżnienia:

 • Joanna Dobrzyńska (Chełmno) – tytuł pracy TU JĄ ZNAJDZIESZ...
 • Grzegorz - Janek - Janowski (Gliwice) – tytuł pracy /komiks narracyjny/ GOŁĄB KRÓTKA HISTORIA
 • Roman Gajewski (Warszawa) – tytuł pracy BALLADA O MIŁOŚCI NIEZDROWEJ

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 12 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Fiałka w Chełmnie. Wystawie towarzyszyła prelekcja „Zakochani w Polskim komiksie” , która wygłosił dr Tomasz Marciniak. Na scenie głównej w dniu WALENTYNEK tj. 14 lutego br. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla osób nagrodzonych i wyróżnionych. Oprócz nagród finansowych i upominków, zdobywcy miejsc od I do III mieli do dyspozycji pokoje w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży.

Rozstrzygnięcie X Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego pn. „Na św. Walentego – różne oblicza miłości”, przygotowanego już po raz dziesiąty przez Katolickie Liceum i Gimnazjum Ks. Pallotynów w Chełmnie również wzbudziło wiele emocji. Po przeprowadzeniu analizy prac, wyłoniono laureatów - I miejsca w poszczególnych kategoriach:

 • kategoria „przedszkola” – Martyna Korczak, Przedszkole „Brzdąc” w Chełmnie,
 • kategoria „szkoły podstawowe” – Maksymilian Mrzewka, S.P. Lublin,
 • kategoria „gimnazja” – Aleksandra Piekarska, Gimnazjum Aleksandrów Kujawski,
 • kategoria „szkoły ponadgimnazjalne” – Sara Bedogna, L.O. Świecie,
 • Kamila Retkowska – Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Chełmno.

Gratulujemy talentu wszystkim Uczestnikom naszych konkursów i dziękujemy za udział. Zapraszamy do zaprezentowania się podczas innych naszych propozycji artystycznych.

Organizatorami tegorocznych Walentynek Chełmińskich byli: Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna i Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Patronat honorowy objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Kujawsko - Pomorska Organizacja Turystyczna.

Współorganizatorzy przedsięwzięcia to: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Urząd Miejski w Świeciu, 3 Batalion Drogowo - Mostowy im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie, Armar Profi Auto, Chełmińskie Towarzystwo Strzeleckie "Bractwo Kurkowe", Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży w Chełmnie, Gimnazjum nr 1 w Chełmnie, Hotel Centralny w Chełmnie, Hotel Vistula w Świeciu, Katolickie Liceum i Gimnazjum Księży Pallotynów, Klub Motocyklowy Fenix Chełmno, Muzeum Ziemi Chełmińskiej, Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Fiałka w Chełmnie, Ochotnicza Straż Pożarna w Chełmnie, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Chełmnie, Stajnia "Zagończyk", Stowarzyszenie Muzyczne "Chorus Culmensis", Szkoła Tańca TOP DANCE Michał Bystry Świecie, Towarzystwo Przyjaciół Dolnej Wisły, ZASKOCZ sp. z o. o., Zastęp Rycerski z Chełmna, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego i Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie.

Partnerzy imprezy to: MONDI Świecie S.A. i Poczta Polska S.A.

Impreza została współfinansowana przez: Gminę Miasto Chełmno, Województwo Kujawsko-Pomorskie, Chełmiński Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Chełmnie, Gminę Świecie, Agro-Sieć Sp. z o.o. , Armar Profi Auto, Bank Spółdzielczy w Chełmnie, Bydgoskie Meble, Firma MEDOS, Kino Helios Grudziądz, Intermarche Chełmno, Stolter Sp. z o.o., Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Oddział w Bydgoszczy, Zakład Usług Miejskich w Chełmnie i ZASKOCZ sp. z o. o.

Patronat Medialny nad imprezą objęli: Telewizja Polska S.A. Oddział Bydgoszcz, Polskie Radio Pomorza i Kujaw - Radio PIK ,Gazeta Pomorska, Nowości, MMS Studio, Czas Chełmna, Nadwiślanin i portal www.chelmno.com.pl.

Opracował:
Janusz Napora
Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury
Walentynkowe Podziękowania

26.01.2015
Chełmno Komiksem Malowane

26.02.2015

Po raz drugi Chełmiński Dom Kultury ogłosił konkurs na komiks o Chełmnie – Mieście zakochanych, skierowany do wszystkich ZAKOCHANYCH. Na konkurs wpłynęło 18 prac m. in. z Chełmna, Grubna, Gliwic, Krakowa, Lublina, Lubania Śląskiego, Mysłowic, Osia, Torunia, Warszawy, Włoch, Zduńskiej Woli.

Jury miało niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki poziom artystyczny nadesłanych prac. Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, oryginalność pomysłów, samodzielność wykonania pracy, technikę wykonania pracy, fantazję i poczucie humoru. Wysoko oceniono poziom nadesłanych prac - co warto podkreślić, ponieważ forma komiksu należy do trudnych sposobów wypowiedzi.

Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

 • I miejsce – Aleksandra Spanowicz (Wejherowo), Tomasz Marciniak (Toruń) za komiks pod tytułem UCIECZKA KRYSTYNY
 • II miejsce – Ewa Gumkowska (Warszawa) za komiks pod tytułem NA SZLAKU
 • III miejsce – Tomasz Marciniak (Toruń), Daniel Baum (Łódź) za komiks pod tytułem ERA WODNIKA

Wyróżnienia:

 • Joanna Dobrzyńska (Chełmno) – tytuł pracy TU JĄ ZNAJDZIESZ...
 • Grzegorz - Janek - Janowski (Gliwice) – tytuł pracy /komiks narracyjny/ GOŁĄB KRÓTKA HISTORIA
 • Roman Gajewski (Warszawa) – tytuł pracy BALLADA O MIŁOŚCINIEZDROWEJ

Ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 12 lutego 2015 r. o godz. 17.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. W. Fiałka w Chełmnie.

Wystawie towarzyszyła prelekcja „Zakochani w Polskim komiksie” , która wygłosił dr Tomasz Marciniak. Na scenie głównej w dniu WALENTYNEK tj. 14 lutego br. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla osób nagrodzonych i wyróżnionych.

Gratulujemy talentu wszystkim Uczestnikom i dziękujemy za udział w naszym konkursie.

Nagrodzone prace

I miejsce
Aleksandra Spanowicz (Wejherowo)
Tomasz Marciniak (Toruń)
"UCIECZKA KRYSTYNY"II miejsce
Ewa Gumkowska (Warszawa)
"NA SZLAKU"III miejsce
Tomasz Marciniak (Toruń)
Daniel Baum (Łódź)
"ERA WODNIKA"Wyróżnienie
Joanna Dobrzyńska (Chełmno)
"TU JĄ ZNAJDZIESZ..."Wyróżnienie
Grzegorz - Janek - Janowski (Gliwice)
"GOŁĄB KRÓTKA HISTORIA"Wyróżnienie
Roman Gajewski (Warszawa)
"BALLADA O MIŁOŚCI NIEZDROWEJ"
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

28.01.2015

Poniżej publikujemy listę sklepów biorących udział w konkursie na najpiękniejszą witrynę walentynkową oraz kody sms, dzięki którym można głosować na wybrany przez siebie sklep. Zapraszamy do głosowania.
Finaliści Festiwalu Piosenki Miłosnej

27.01.2015

W piątek (23 stycznia 2015 roku) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych chętnych do udziału w VIII Festiwalu Piosenki Miłosnej, organizowanych w ramach Walentynek Chełmińskich.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało w tym roku wyjątkowo dużo pracy i spośród ponad 30 wykonawców musiało wybrać tych najciekawszych i najlepszych. Po trwającym ponad trzy godziny przesłuchaniu postanowiono, iż podczas tegorocznej, ósmej edycji Festiwalu, zaprezentują się następujący wykonawcy: Dagmara Maciejewska (Świecie n/W), Duet Tunia i Klaudia (Toruń), Maciej Zieliński (Brodnica), Jakub Rybczyński (Świecie n/W), Monika Schaumkessel (Olsztyn), Roksana Sobieraj (Toruń), Kamil Komorowski (Brzozowo), Duet „A.T. JO!” – Ania i Tomek (Chełmno), Zuzanna Jasińska (Toruń), Monika Bernaś (Koszalin) i Karolina Pietrusza (Piła).

Wielki Finał „VIII Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2015” odbędzie się 14 lutego w sobotę na chełmińskim rynku podczas obchodów Walentynek Chełmińskich tuż przed gwiazdą wieczoru – KAMILEM BEDNARKIEM.
Walentynkowy Turniej Kulinarny

26.01.2015

Zapraszamy do udziału w III Turnieju Kulinarnym„Alchemia i Amory w Kuchni”, który odbędzie się 13 lutego 2015 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie. Regulamin można pobrać klikając na poniższy odnośnik.
Filmowa zapowiedź Walentynek

25.01.2015

Poniżej zamieszczamy filmową zapowiedź tegorocznych Walentynek Chełmińskich przygotowaną przez MMS STUDIO.

Walentynkowowa Operetka

22.01.2015

Chełmiński Dom Kultury w Chełmnie zaprasza na koncert OPERUS ARTE "Operetka PrzeBoye i jej czułe słówka", który odbędzie się 13.02.2015 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie

Jest to przedstawienie muzyczno-teatralne, łączące najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami. Jest to splot różnych emocji począwszy od młodzieńczych uniesień, przez flirt, zdradę do gorących namiętności. Artyści zdecydowanie większy nacisk kładą na zabawne perypetie damsko-męskie, śmieszne dialogi i scenki teatralne niż w poprzednim projekcie Operetka. Zaśpiewajmy o miłości.., tworząc pełne ognia, temperamentu i humoru operetkowe widowisko!

Warto zaznaczyć, iż grupa artystyczna Operus Arte swoją działalność koncertową rozpoczęła od września 2010 roku i od tego czasu wystąpili już w ponad 150 miastach (m.in. Toruń, Poznań, Grudziądz, Olsztyn, Konin, Suwałki, Ełk, Wałcz, Ostrów Wlkp.,)


Skład Zespołu:
Dorota Makulec - sopran, doktorantka Akademii Muzycznej w Łodzi
Paweł Wytrążek - tenor, doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi
dr Piotr Żukowski - pianista, wykładowca Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej Poznań
Piotr Stanisław - konferansjer Operus Arte

UWAGA: zaproszenia na koncert w cenie 10 zł do nabycia w Chełmińskim Domu Kultury / sekretariat / w godz. 8 - 15 od dnia 3 lutego 2015 roku.
Walentynkowy Pit Stop

22.01.2015

Już 14 lutego na Chełmińskim rynku każdy kierowca będzie mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny swojego samochodu! Wszystko to dzięki akcji organizowanej przez hurtownię motoryzacyjną ARMAR oraz ProfiAuto pod hasłem: „Kochasz swój samochód? Sprawdź jego stan w Walentynki!”. Impreza będzie przeprowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji sieci ProfiAuto w celu poprawienia stanu technicznego pojazdów na drogach. Podczas akcji, specjaliści ProfiAuto sprawdzą w każdym samochodzie stan: akumulatora oraz zawieszenia, oświetlenia, ogumienia i wycieraczek. Każdy uczestnik otrzyma upominek w postaci zestawu gadżetów oraz informację o stanie technicznym swojego pojazdu. Zapraszamy wszystkich chętnych w godzinach 9.00-15.00 w Walentynki na Chełmiński rynek.

Oprócz akcji zorganizowaliśmy czas dla najmłodszych w dużą dawką atrakcji.

A już teraz w punkcie ProfiAuto Armar (Ul.Młyńska 31 86-200 Chełmno) można zakupić ramki do tablic rejestracyjnych z Walentynkowej Edycji Limitowanej w cenie 5zł/kpl.
Walentynkowy Maraton Zumby

20.01.2015

Już dziś zapraszamy Was na Walentynkowy Charytatywny Maraton Zumby w Chełmnie!

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Claudii Wesołowskiej!

9 letnia Claudia urodziła się z wadą mózgu,która nie pozwala Jej się prawidłowo rozwijać,wadą serduszka, niewydolnością krążeniowo-oddechową,powiększoną wątrobą i śledzioną. Ponad rok czasu spędziła pod respiratorem. Do tego wszystkiego cierpi na padaczkę lekooporną. Claudia ma bardzo dużo siły na walkę z chorobą,lecz leczenie jest bardzo kosztowne. Za zebrane pieniążki będzie mogła być rehabilitowana przez dobrych specjalistów,by w przyszłości uczyć się,bawić,biegać jak inne zdrowe dzieci.

POKAŻMY JAK WIELKIE POTRAFIĄ BYĆ NASZE ZUMBOWE SERCA !!!


KIEDY?
14 LUTY 2015

GODZINA:
16:00 – 18:00 aż 2h zumbowego szaleństwa :)

MIEJSCE:
Gimnazjum nr 1 ul.Szkolna 6,Chełmno

MARATON POPROWADZĄ:
Paweł Paczyński oraz Karolina Karzycka

CO NALEŻY ZABRAĆ NA MARATON:
Podstawa to: DOBRY HUMOR, a oprócz tego ręcznik,dużooo wody,gdyż będziemy spalać tysiące kalorii,obuwie sportowe i wygodny strój aby nie krępował ruchów,bo będzie ich mnóstwo :)

ZAPISY:
e-mail: mb25michal@wp.pl oraz pod nr.tel. 508-160-163

WSTĘP:
Cegiełka 20zł/ os

ORGANIZATORZY:
Szkoła Tańca TOP DANCE , Urząd Miasta Chełmno, Chełmiński Dom Kultury, Gimnazjum nr 1 w Chełmnie
Program Walentynek Chełmińskich

18.01.2015

14. Walentynki Chełmińskie
Obchody dnia Świętego Walentego
Chełmno, 11 - 15 lutego 2015

11.02.2015 r.
(środa)

Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Fiałka w Chełmnie

16:30 - „Nic nowego pod słońcem” - program w wykonaniu Sławomira Hollanda

Program uhonorowany Złotym Liściem Retro 2012 stanowi mozaikę utworów wybitnych poetów dwudziestolecia międzywojennego: Tuwima, Leśmiana, Słonimskiego, Jurandota, Kanitza, Hemara, Gałczyńskiego. Sławomir Holland jest ich jedynym wykonawcą, co pozwala mu zaprezentować pełnię aktorskich umiejętności, ponieważ jednego wieczora wciela się w wiele postaci. Prowadzi także błyskotliwą konferansjerkę łączącą zróżnicowane tematycznie utwory w przemyślaną całość, której motto zaczerpnięte z Księgi Koheleta brzmi: „Nic nowego pod słońcem".
12.02.2015 r.
(czwartek)

Miejska Biblioteka Publiczna im. W. Fiałka w Chełmnie

17:00 - ogłoszenie wyników i otwarcie wystawy konkursu walentynkowego "Chełmno komiksem malowane", prelekcja "Zakochani w polskim komiksie" - dr Tomasz Marciniak

Chełmnianin. Autor książki "Komiks w Polsce. Wartości i dorobek artystyczny w kontekście historii społecznej". Socjolog kultury, przybliży trzy światy polskiego komiksu - tych, którzy go kochają i rysują, tych którzy go kochają, czytają oraz oglądają oraz samych bohaterów, którzy są zakochani.
13.02.2015 r.
(piątek)

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie

Warsztaty kulinarne "Alchemia i Amory w kuchni"

9.30 - 14.00 - Turniej walentynkowy dla szkół gastronomicznych "Alchemia i Amory w kuchni". W tegorocznej edycji wykorzystane będą polędwiczki wieprzowe i salsefi, lubczyku, jabłek i miodu z Doliny Dolnej Wisły

10.00 - 13.00 - Pokazy kulinarne Akademii Kulinarnej "Qulinario" -Tomasz Welter, obecny szef kuchni hotelu VISTULA, pokazy barmańskie i gastronomiczne uczniów ZS CKP w Grubnie.


Sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie

16:00 i 18.30 - Koncert OPERUS ARTE "Operetka PrzeBoye i jej czułe słówka"

Bukiet muzyczno-teatralny, łączący najpiękniejsze hity operetkowe i te mniej znane w spójną całość, którego podstawą jest miłość z jej wszystkimi odcieniami. Jest to splot różnych emocji począwszy od młodzieńczych uniesień, przez flirt, zdradę do gorących namiętności. Artyści zdecydowanie większy nacisk kładą na zabawne perypetie damsko-męskie, śmieszne dialogi i scenki teatralne niż w poprzednim projekcie Operetka. Zaśpiewajmy o miłości..., tworząc pełne ognia, temperamentu i humoru operetkowe widowisko!

Warto zaznaczyć, iż grupa artystyczna Operus Arte swoją działalność koncertową rozpoczęła od września 2010 roku i od tego czasu wystąpili już w ponad 150 miastach (m.in. Toruń, Poznań, Grudziądz, Olsztyn, Konin, Suwałki, Ełk, Wałcz, Ostrów Wlkp.,)

Skład zespołu:
Dorota Makulec - sopran, doktorantka Akademii Muzycznej w Łodzi
Paweł Wytrążek - tenor, doktorant Akademii Muzycznej w Łodzi
dr Piotr Żukowski - pianista, wykładowca Katedry Fortepianu Akademii Muzycznej Poznań
Piotr Stanisław - konferansjer Operus Arte

UWAGA: zaproszenia na koncert w cenie 10 zł do nabycia w Chełmińskim Domu Kultury / sekretariat / w godz. 8 - 15 od dnia 3 lutego 2015 roku.
14.02.2015 r.
(sobota)

Kościoły w Chełmnie

Od 10.00 do 14.00 - możliwość zwiedzania zabytkowych kościołów Chełmna

• Kościół św. Ducha – z Chorągwią Ziemi Chełmińskiej

• Kościół pw. św. Jakuba Starszego i św. Mikołaja - z Chełmińskim Bractwem Kurkowym

• Kościół pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty /Zespół klasztorny/ - z Zastępem Rycerskim z Chełmna

Adresy dostępne na stronie: www.chelmno.pl.


Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP

• spotkania przy relikwii św. Walentego (od godz. 12.00-16.00 możliwość bezpłatnego zwiedzania kościoła z przewodnikiem)

• wystawa prac z X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego - Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości

17.00 - msza św. w intencji małżonków i jubilatów z udziałem chóru Chorus Culmensis


Gimnazjum nr 1 w Chełmnie

16.00 - Maraton Zumby ze Szkołą Tańca Top Dance - Świecie

Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Claudii Wesołowskiej! 9 letnia Claudia urodziła się z wadą mózgu, która nie pozwala Jej się prawidłowo rozwijać, Claudia ma bardzo dużo siły na walkę z chorobą, lecz leczenie jest bardzo kosztowne. Za zebrane pieniążki będzie mogła być rehabilitowana przez dobrych specjalistów, by w przyszłości uczyć się, bawić, biegać jak inne zdrowe dzieci.

POKAŻMY JAK WIELKIE POTRAFIĄ BYĆ NASZE ZUMBOWE SERCA !!!

MARATON POPROWADZĄ: Paweł Paczyński oraz Karolina Karzycka.

Zabieramy: DOBRY HUMOR, a oprócz tego ręcznik, dużo wody, gdyż będziemy spalać tysiące kalorii, obuwie sportowe i wygodny strój aby nie krępował ruchów, bo będzie ich mnóstwo :)

Zapisy i informacje: adres mail: mb25michal@wp.ploraz pod nr.tel. 508-160-163.

WSTĘP: Cegiełka 20zł/ os.


Rynek miejski w Chełmnie

9.00 - Jarmark św. Walentego / informacje na stronie www.chelmno.pl oraz www.chdk.pl /

9.00 - Walentynkowy "Pit Stop!" - otwarta akcja bezpłatnego sprawdzenia podstawowego stanu technicznego samochodów

12.00 - Happening "Walentynkowa ikona" Studia KreaTYwy - Oferta dla turystów oraz mieszkańców Chełmna. Razem stworzymy niepowtarzalną ikonę w kształcie serca! Jak możesz stać się jej częścią? - To proste, wystarczy, że zostawisz ślad swojej dłoni na naszym sercu.

14.00 - Muzeum Ziemi Chełmińskiej - „Chełmno - miasto zabytków i zakochanych”. Otwarcie wystawy z X Ogólnopolskich Warsztatów Plenerowych Studentów Architektury

14.30 - Bramka Grudziądzka - Rynek
"MIŁOŚĆ HISTORIĄ PISANA"
Inscenizacja wielkiej miłości Oleńki i Kmicica na tle barwnej parady Rycerstwa, Braci Kurkowych, Stajni "Zagończyk" , motocyklistów z Klubu Motocyklowego FENIX, gości i mieszkańców.


Od 15:00 - Scena Główna

• Uroczyste powitanie uczestników Parady Miasta zakochanych "MIŁOŚĆ HISTORIĄ PISANA"

• Konkursowy koncert finałowy laureatów VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Miłosnej

• Występ grup muzycznych Teacher's Crew i Rasta Gal - Chełmno

• Rozstrzygnięcie konkursów i plebiscytów:

 • „Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa",
 • X Ogólnopolski Konkurs Plastyczno - Literacki „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości",
 • "Chełmno komiksem malowane"

• Koncert zespołu FUCUS z partnerskiego miasta Wejherowa

Zespół wykonujący muzykę folkową: irlandzką, bretońską i szkocką. Głównym wypracowanym przez muzyków nurtem są tradycyjne pieśni kaszubskie oraz własne kompozycje do tekstów w języku kaszubskim, które w warstwie muzycznej inspirowane są m.in. folklorem irlandzkim. W bogatym repertuarze zespołu znajdują się również szanty i pieśni morskie. Grupa w pojawiła się na rynku muzycznym w roku 2003 . O popularności grupy świadczy fakt grania ponad 50 koncertów rocznie na terenie całego kraju.

• Maraton ZUMBY z udziałem publiczności

• "WALENTYNKOWY TANIEC Z OGNIEM"

Spektakl tworzony specjalnie na chełmińskie Święto Zakochanych w wykonaniu Artystów Pracowni "Maswerk"

• koncert gwiazdy wieczoru - Kamil Bednarek z zespołem

W 2008 roku wraz z przyjaciółmi Kamil założył zespół STAR GUARD MUFFIN, który zadebiutował poprzedzając występ EAST WEST ROCKERS. Rok później, po kilku wygranych przeglądach muzycznych, ukazał się debiutancki minialbum formacji pt. „Ziemia Obiecana”. Materiał został wydany samodzielnie przez zespół. Na początku 2012 roku wokalista wziął udział w programie telewizyjnym „BITWA NA GŁOSY”, emitowanym przez stację telewizyjną TVP2. Bednarek objął funkcję przewodniczącego szesnastoosobowej grupy wokalistów z Brzegu, wraz z którą wygrał program. Nagroda pieniężna, którą otrzymał została przeznaczona na „Fundację Rozwój”, wspierającą młode talenty na terenie miasta Brzeg. W czerwcu, wraz ze swoim zwycięskim chórem z programu, wystąpił na XLIX Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W koncercie „Szalone lata 60!” wykonali utwór "Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał" z repertuaru SKALDÓW. W międzyczasie zespół STAR GUARD MUFFIN podjął decyzję o zawieszeniu działalności. Powodem takiej decyzji było odejście basisty – Kuby Wojciechowskiego i gitarzysty Szymona Chudego. Kamil zdecydował się kontynuować działalność artystyczną z udziałem zespołu w składzie: Piotr Bielawski (gitara), Radosław Szyszkowski (instrumenty klawiszowe), Piotr Stanclik (gitara basowa) oraz Maciej Pilarz (perkusja), który pod szyldem „BEDNAREK”, działa do dnia dzisiejszego. W dniu 28 listopada 2012 roku ukazał się pierwszy album formacji zatytułowany „Jestem...”.

W trakcie całej imprezy Chełmno patrolowane będzie przez
POLICJĘ HUSARSKĄ, którą wystawia Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, Chełmińskie Bractwo Kurkowe i Stajnia "Zagończyk"
Dodatkowo możliwość przejazdu bryczką wokół rynku.

Nowością będzie oficjalne, niepowtarzalne a przede wszystkim pyszne i naturalne ciasto dostępne na terenie całego miasta – w kawiarniach, sklepach a podczas głównej imprezy także na płycie rynku miejskiego przy samej scenie. Producentem ciasta jest firma Zaskocz.
15.02.2015 r.
(niedziela)

Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP

17:00 - Koncert walentynkowy "Zakochać się w muzyce" - utwory o tematyce miłości na trąbkę i organy w wykonaniu prof. Romana Grynia - Poznań / trąbka / i Bogdana Narlocha - Koszalin / organy /
Program opracował:
Janusz Napora
Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury
Oficjalne ciasto Walentynek Chełmińskich

15.01.2015

Tegoroczne Walentynki Chełmińskie są pod wieloma względami wyjątkowe. Jedną z nowości promujących te wydarzenie będzie oficjalne, niepowtarzalne a przede wszystkim pyszne i naturalne ciasto dostępne na terenie całego miasta – w kawiarniach, sklepach a podczas głównej imprezy także na płycie rynku miejskiego przy samej scenie. Producentem ciasta jest firma Zaskocz. Jest to kolejna inicjatywa Chełmińskiego Domu Kultury mająca na celu uatrakcyjnienie tej dużej imprezy.
Walentynki 2014

Walentynkowe podziękowania

23.03.2014
VII Festiwal Piosenki Miłosnej - Finaliści

27.01.2014

24 stycznia 2014 roku w siedzibie organizatora konkursu - Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania materiałów dźwiękowych nadesłanych z całej Polski - nagrań chętnych do udziału w konkursie muzycznym.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko - muzyk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Chełmnie, Aleksandra Gasin - muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej w Chełmnie oraz Marcin Dombrowski - instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury w tym roku było wyjątkowo zgodne i spośród blisko 30 zgłoszonych wykonawców wybrało tych najlepszych, którzy zaprezentują się 14 lutego na rynku w Chełmnie.

Są to Sara Pach z Małej Nieszawki, Katarzyna Kuźma z Polskiego Konopatu, Marta Cynk – Mikołajewska z Torunia, Monika Skibicka z Torunia, Karolina Ziętara z Brodnicy, duet Patrycja Świadek i Michał Kardas z Człuchowa, Tadeusz Seibert z Malborka, duet Jagoda Różycka i Piotr Zubek z Warszawy. Kamila Cieślewicz z Chełmna, duet Michał Kowalski i Jowita Peroń z Chełmna, Patrycja Rutkowska z Chełmna.

Finalistom gratulujemy. Do zobaczenia na scenie.
Walentynkowe bicie rekordu Guinnessa

22.01.2014
Walentynki 2014

19.01.2014

Wielkimi krokami zbliżają się tegoroczne walentynki. W dziale Program Walentynek zamieściliśmy już plan imprez na ten najgorętszy weekend w roku w naszym mieście.
Włącz się w promocję Miasta Zakochanych

10.01.2014

„Walentynki Chełmińskie” – to nie tylko wielki dzień dla zakochanych, ale również święto naszego miasta. Przygotowaliśmy dla Was możliwość wsparcia promocji Chełmna – miasta zakochanych®. Chełmno to przecież idealne miejsce na wyznanie miłości, czy nawet oświadczyny.

Jak włączyć się w promocję?

Wybierz jeden z naszych plakatów (dostępnych na tej stronie internetowej), wydrukuj go dwustronnie i przyczep na tablicy/słupie czy innym LEGALNYM miejscu ogłoszeniowym: w Akademiku, na Uniwersytecie, w poczekalni, szatni, stołówce... Upewnij się jednak, że można w tym miejscu bezkarnie zamieszczać ogłoszenia.
Na św. Walentego... - Różne oblicza miłości

09.01.2014

Zapraszamy do wzięcia udziału w IX Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno – Literackim „NA ŚW. WALENTEGO… - RÓŻNE OBLICZA MIŁOŚCI”. Konkurs ten jest organizowany przez Katolickie Liceum i Gimnazjum Księży Pallotynów w Chełmnie przy udziale Chełmińskiego Domu Kultury i Urzędu Miasta Chełmna w ramach XIII obchodów Dnia Świętego Walentego w Chełmnie, mieście zakochanych. W tym roku odbywa się już dziewiąta edycja tego konkursu. Ma on na celu odpowiedzenie sobie na pytanie: czym tak naprawdę jest miłość, gdzie ją można spotkać i w jaki sposób doświadczać, przeżywać? Sprostać temu niełatwemu zadaniu starają się młodzi ludzie, uczniowie wielu szkół z całej Polski. Formą literacką czy techniką plastyczną, próbują twórczo pokazać współczesne oblicza miłości, przekonując, że najważniejsza w życiu jest właśnie miłość.

Przypominamy, że wszystkie konkursy związane z walentynkami oraz ich regulaminy można znaleźć w dziale Konkursy.
Przez żoładek do serca - kiermasz walentynkowy

16.12.2013

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnym kiermaszu walentynkowym PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA - KIERMASZ WALENTYNKOWY. W trakcie kiermaszu odbędą się pokazy i degustacje promujące ideę warsztatów kulinarnych „Alchemia i Amory w Kuchni”, które odbędą się w Hotelu „Centralnym”. W ramach kiermaszu zaprezentują się również uczestnicy konkursu gastronomicznego organizowanego 15 lutego przez Zespół Szkół Kształcenia Praktycznego w Grubnie przy współudziale Towarzystwa Przyjaciół Dolnej Wisły. W czasie prezentacji wystąpi Zespół Pieśni i Tańca "Pomorze" z Chełmińskiego Domu Kultury.

Zdjęcia z zeszłorocznego kiermaszu

Najpiękniejsza Witryna Walentynkowa

Szanowni Państwo

14 lutego Chełmno będzie obchodziło uroczyście kolejne Chełmińskie Walentynki. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Państwa do współuczestnictwa w tej imprezie, która stała się wspaniałą wizytówką naszych miast. Możecie stać się osobami, które współtworzą tę imprezę poprzez przygotowanie w swoich sklepach, instytucjach witryny walentynkowej. Przygotowanie takich witryn pozwoli na stworzenie niepowtarzalnego klimatu w Chełmnie i Świeciu.
Czytaj dalej...
Jarmark Świętego Walentego

28.11.2013

Zapraszamy wystawców do udziału w kolejnym Jarmarku Świętego Walentego, który odbędzie się 14 lutego 2014 r. w godzinach od 08.00 do 20.00 na rynku w Chełmnie. Termin zgłoszeń upływa 24 stycznia 2014 roku. Szczegółowe informacje w załącznikach:
"Chełmno komiksem malowane"

Zapraszamy do udziału w kolejnym walentynkowym konkursie "Chełmno komiksem malowane". Jego przedmiotem jest wykonanie komiksu nawiązującego do Chełmna jako Miasta Zakochanych. Temat prac może odwoływać się do historii, legend, zabytków może również dotyczyć wydarzenia z życia autora lub zasłyszanego opowiadania. Fabuła musi być ściśle związana z Chełmnem. Konkurs kierujemy do wszystkich kochających Chełmno.
VII Festiwal Piosenki Miłosnej

Już niedługo będziemy wspólnie bawić się podczas XIII OBCHODÓW DNIA ŚW. WALENTEGO. Nasze miasto z relikwiami tradycyjnie gościć będzie zespoły muzyczne z gwiazdą wieczoru – grupą LEMON, rozstrzygniemy też ogłoszone wcześniej konkursy tematyczne m.in. „Najpiękniejsza Witryna Walentynowa” czy „Chełmno komiksem malowane".

W trakcie imprezy zaprezentują się również wokaliści – amatorzy podczas „VII Festiwalu Piosenki Miłosnej”. Chętni do uczestnictwa w Festiwalu już od dziś mogą przesyłać nagrania „demo” o tematyce miłosnej. Jury, po przesłuchaniu nadesłanych materiałów, wybierze finałową „dziesiątkę” najlepszych i najciekawszych piosenkarzy. Mamy nadzieję, iż poziom prezentacji będzie jak zwykle wysoki i wyrównany. Oprócz werdyktu jury, publiczność również weźmie udział w naszej zabawie, wybierając swoich faworytów i przyznając nagrodę publiczności.
Wykonanie: A. Nowak