Archiwum 2017
Frisbee Day

20.04.2017
45 lat Orkiestry Dętej ChDK

12.04.2017

3 maja 2017 roku o godzinie 12.30 Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury z zespołem Mażoretek zaprasza mieszkańców Chełmna i turystów na uroczysty koncert z okazji „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja” na placu przed Bramą Grudziądzką. W programie, obok utworów okolicznościowych, zespół zaprezentuje wiele nowych i ciekawych aranżacji muzycznych przygotowywanych obecnie na koncert jubileuszowy.

O godzinie 12:00 uroczystości z okazji rocznicy „Uchwalenia Konstytucji 3 Maja” przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Warsztaty "Męska rzecz"

20.04.2017

Kolejne warsztaty rękodzieła z Anną Pawlak
"Męska rzecz" czyli drewniane nosidła na narzędzia Twojego mężczyzny!

Tym razem 9 maja uczestnicy warsztatów wykonywać będą drewniane nosidła na narzędzia i inne... ciekawe rzeczy. Choć warsztaty skierowane są do pań, to panom nikt nie zabroni skorzystać z oferty i zrobić własne nosidło, spersonalizowaną skrzynkę mieszcząca 6 butelek napoju. Każdy uczestnik będzie miał możliwość dopasowania pracy do wybranego tematu zainteresowań tak aby prezent zdobył symbolicznego znaczenia. W programie spotkania jak zawsze nowe techniki: transferu, przecierek, barwienia drewna, używania szablonów malarskich.

Spotykamy się 9 maja 2017 r. o godz. 16.00 w Chełmińskim Domu Kultury, sala nr 7. Koszt udziału 80 zł/os.

Uwaga! Podczas zapisu należy podać imię wybranej osoby oraz pasję lub atrybut.

Zapisy prowadzone są do 5 maja, ilość miejsc ograniczona!
Jarmark Wielkanocny, podsumowanie konkursu plastycznego i koncert ZPiT „Pomorze”

11.04.2017

W niedzielę (9 kwietnia) tydzień przed „Świętami Wielkanocnymi”, mieszkańcy Chełmna nie mogli narzekać na brak ofert kulturalnych. Już od wczesnych godzin porannych na chełmińskim rynku przebiegał kolejny, piąty już „JARMARK WIELKANOCNY”, zorganizowany przez Chełmiński Dom Kultury, Urząd Miasta Chełmna i Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Podczas „Jarmarku”, uruchomione zostały stoiska twórców ludowych m.in. z rzeźbami i stroikami świątecznymi oraz gastronomią ze swojskimi wyrobami mięsnymi. Handlarzom towarzyszyły występy ORKIESTRY DĘTEJ, ZESPOŁU WOKALNEGO „NOWALIJKI” i grupy „TEACHER’S CREW” z CHDK oraz CHÓRU COLLEGIUM CANTORUM. Prowadzący, pełen humoru Władysław Flieger, przedstawiał mniej znane fakty i anegdoty, związane z historią naszego miasta, zapraszał też do mikrofonu przybyłych przedstawicieli Zastępu Rycerskiego z Chełmna i wykonawców aby przybliżyli zakres swojej codziennej działalności oraz pomysły i plany na nadchodzący sezon wiosenno – letni. Swoje produkty mogli także zareklamować przez mikrofon przybyli twórcy ludowi i handlarze.

W trakcie trwania „Jarmarku” w Muzeum Ziemi Chełmińskiej odbyła się wystawa pokonkursowa, połączona z uroczystym rozdaniem dyplomów i nagród w XIX KONKURSIE PLASTYCZNYM NA „NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ I KARTKĘ WIELKANOCNĄ” z krótkim koncertem kapeli ZPiT „Pomorze”.

W godzinach popołudniowych w auli Zespołu Szkół nr 2 zaprezentowały się wszystkie grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” z ChDK, które z towarzyszeniem kapeli ludowej w koncercie pn. „GAIK ZIELONY”, przedstawiły swoje najlepsze układy taneczne i przybliżyły licznie zgromadzonej publiczności staropolskie zwyczaje i obrzędy wielkanocne.
Konkurs na „Najpiękniejszą pisankę i kartkę wielkanocną”

10.04.2017

W ubiegłą niedzielę ogłosiliśmy wyniki jednego z najbardziej kreatywnych konkursów. Była to już 19. edycja twórczych zmagań o „Najpiękniejszą pisankę i kartkę wielkanocną”. Choć najstarsze polskie pisanki pochodzą z X wieku, odkryto je podczas wykopalisk archeologicznych na opolskiej wyspie Ostrówek to najwyraźniej sztuka ta nie uległa przedawnieniu ponieważ do konkursu zgłoszono aż 132 pisanki i 174 kartki! Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się o godzinie 13:00 w Muzeum Ziemi Chełmińskiej gdzie otwarta została wystawa pokonkursowa, w której podziwiać można wszystkie zgłoszone prace. Nagrody ufundowane zostały przez Chełmiński Dom Kultury oraz Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Całej ceremonii rozdania nagród towarzyszyła z ludowym, zapowiadającym świąteczny czas repertuarem Kapela oraz wokaliści z ZPiT "Pomorze".

Poniżej załączamy protokół z obrad jury.
Twórcze spotkania

10.04.2017

„Koszulki wiosną malowane” można wykonać na warsztatach w dniu 18.04.2017 r. w godz. 17:15 - 19:30 w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży. Koszt warsztatów 28 zł. Na zajęcia przynosimy bawełniane gładkie koszulki do malowania. Nowa koszulka powinna być najpierw wyprana (lepiej przyjmuje kolor). Warsztaty poprowadzi: Andżelika Jarych "Moja Filcownia". Zapisy ECWM - tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
II Bieg Zakochanych Par

03.04.2017

2 kwietnia 2017 roku w Chełmnie odbył się II BIEG ZAKOCHANYCH PAR. Wydarzenie było częścią 45 OGÓLNOPOLSKICH BIEGÓW ULICZNYCH „MEMORIAŁU JANA SCHMELTERA” POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA CHEŁMNA - najstarszej imprezie biegowej na Kujawach i Pomorzu! W tym roku zgłosiło się 30 par, wystartowało 27. Wszyscy szczęśliwie dobiegli, natomiast najbardziej uradowani byli zwycięzcy : KULPA TEAM / Paulina i Michał Kulpa – Świecie / , których puchar w kształcie serca odebrała bardzo dumna córeczka. Miejsce drugie wywalczyli sobie RUN PASJA LOVE / Dagmara Banaszak i Dawid Waleńczykowski – Bydgoszcz /, trzecie LEKKOATLECI / Agata Syrocka i Norbert Kobielski – Chełmno, Inowrocław /. Wyróżnienia w postaci pięknie haftowanych ręczników otrzymali również zdobywcy czwartego RUN PASJA BYDGOSZCZ / Monika Banaszak i Krzysztof Kułakowski / i piątego miejsca RUN PASJA BYDGOSZCZ / Aleksandra Pękała i Bartosz Krzemiński /. Liczony był łączny czas każdej pary, i to decydowało o ostatecznej lokacie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Najważniejsza była jednak wspaniała zabawa i sportowa rywalizacja. Parom w ich zmaganiach towarzyszyła Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury z grupą Mażoretek. Serdecznie dziękujemy Klubowi Sportowemu NADWIŚLANIN za wielką pomoc w organizacji biegu.

Kolejny bieg już za rok. Zapraszamy do Chełmna. W tym roku na starcie wszystkich biegów stanęło ponad 500 zawodników!

Wyniki szczegółowe zamieszczone są na stronie internetowej: http://wyniki.b4sport.pl/46-ogolnopolskie-biegi-uliczne-bieg-zakochanych-dla-par/e525.html
GAIK ZIELONY - koncert ZPiT Pomorze

01.04.2017

W niedzielę – 9 kwietnia, po wizycie na V Jarmarku Wielkanocnym / od godziny 9.00 – rynek / oraz podsumowaniu konkursu Najpiękniejsza Pisanka i Kartka Wielkanocna / ratusz – godzina 13.00 /, zapraszamy na koncert ZPiT Pomorze “ GAIK ZIELONY”, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie przy ul. Szkolnej 14. Wstęp wolny.Komputer oknem na świat

01.04.2017

Przez ostatnie dwa tygodnie marca czwórka słuchaczy UTW uczestniczyła w kursie komputerowym dla zaawansowanych. Seniorzy zdobyli wiedzę na temat zagadnień, które najbardziej wzbudzały ich zainteresowanie min. praca w arkuszu kalkulacyjnym, podstawy grafiki czy poszukiwania wiadomości w Internecie. Kurs poprowadził Hubert Sierociński w ramach programu "Komputer oknem na świat" realizowanym przez Chełmiński Punkt Informacyjny Biura Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke. W imieniu UTW oraz Chełmińskiego domu Kultury ogromne podziękowania kierujemy do Józefa Weltera, dzięki któremu kurs po raz kolejny mógł się odbyć.
Warsztaty decoupage

30.03.2017

We wtorek Anna Pawlak poprowadziła u nas warsztaty decoupage, w których wzięło udział 12 uczestniczek. Temat był na czasie bo świąteczny, panie wykonały pisanki na bazie wydmuszek gęsich w stylu Fabergé, poznały nowe techniki złocenia i patynowania oraz profesjonalne preparaty związane ze sztuką decoupage. Atmosfera była iście rodzinna i pełna twórczych doznań, każda z uczestniczek wykonała własne dzieło w postaci cudownej pisanki.
Wesoła Nutka 2017

29.03.2017

WOKALNE PREZENTACJE MŁODYCH POSENKARZY Z CHEŁMNA I POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO !!!

W niedzielę (26 marca), tym razem w auli Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie, już po raz dwudziesty drugi gościliśmy młodych piosenkarzy w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach wstępnych, które odbywały się w lutym i marcu b.r. w Chełmnie i gminach naszego powiatu, na scenie zaprezentowało się ponad 100. wykonawców w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat oraz soliści powyżej 18 lat. Prezentacje sceniczne oceniało fachowe jury w składzie: Roman Fieberg - przewodniczący (muzyk z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) oraz Kamila Cieślewicz (piosenkarka – amatorka, instruktor „Studia Kreatywy” z ChDK). Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji i półgodzinnych, dość „burzliwych” obradach jurorzy postanowili:

 • w kategorii „soliści 7 – 12 lat” I miejsce przyznać Zofii Kosińskiej (Unisław), II miejsce – Natalii Kościńskiej (Szkoła Podstawowa Lisewo) i III miejsce - Marcie Góreckiej (Szkoła Podstawowa Trzebczyk).
 • w kategorii „soliści 13 – 18 lat” - I miejsce trafiło do Oliwii Wiśniewskiej (GOK Papowo Biskupie) , II miejsce do Julity Wysockiej (Chełmiński Dom Kultury) i III miejsce do Weroniki Wiśniewskiej (GOK Papowo Biskupie).
 • w kategorii „zespoły wokalne 7 – 12 lat” I miejsce przyznano zespołowi wokalnemu z Zespołu Publicznych Szkół Kijewo Królewskie, II miejsce – Trio Wokalnemu z Katolickiej Szkoły Podstawowej Chełmno a III miejsce zespołowi wokalnemu ze Szkoły Podstawowej z Krusina.
 • w kategorii „soliści powyżej 18 lat” I miejsce trafiło do Anny Kubiny (ChDK Chełmno) i wyróżnienia do Melisy Szulereckiej i Kamila Komorowskiego (ChDK Chełmno).

ZOFIA KOSIŃSKA, NATALIA KOŚCIŃSKA, MARTA GÓRECKA, JULITA WYSOCKA I WERONIKA WIŚNIEWSKA REPREZENTOWAĆ BĘDĄ NASZ POWIAT PODCZAS 23. FESTIWALU PIOSENKI „AWANS’17” W ŻNINIE A OLIWIA WIŚNIEWSKA, ANNA KUBINA, MELISA SZULERECKA I KAMIL KOMOROWSKI PODCZAS KUJAWSKO – POMORSKIEGO FESTIWALU PIOSENKI „DEBIUT’17” W CIECHOCINKU.

Oprócz atrakcyjnych nagród dla zwycięzców, wszyscy piosenkarze otrzymali pamiątkowe dyplomy a w czasie przerwy i obrad jury zaprezentowały się zespoły taneczne i grupa break - dance z ChDK. Nagrody w postaci sprzętu muzycznego i nominacje do wojewódzkich edycji naszego przeglądu wręczyli jurorzy wraz z organizatorami imprezy. Przegląd zorganizował Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie.
Szkolenie - Animacja eventowa

23.03.2017

Szkolenie - Animacja eventowa jako forma aktywizacji środowiska

21.05.2017 /niedziela/, godz. 9.00-17.00 Chełmiński Dom Kultury
Koszt: 160 zł/os
(ilość miejsc ograniczona)

ORGANIZATORZY: FUNimki - animacja dla dzieci, Chełmiński Dom Kultury

Jesteś: nauczycielem, wychowawcą, dyrektorem, opiekunem, animatorem ?

Pracujesz: w szkole, przedszkolu , sali zabaw, działasz w branży edukacyjnej, eventowej ?

Jeśli TAK – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie !

Praktyczny charakter spotkania pozwoli Ci na zdobycie nowych i rozwinięcie obecnych umiejętności! Sprawi że staniesz się świetnym animatorem, poznając przy tym szereg sprawdzonych i kreatywnych zabaw !

TRENERZY: To dwie zwariowane, energiczne i pełne pomysłów animatorki i nauczycielki, które na co dzień prowadzą firmę: Grupa Eventowa FUNimki oraz pracują w bydgoskich przedszkolach. Wieloletnia współpraca z centrami zabaw, agencjami eventowymi i stowarzyszeniami sprawiła, że profesjonalnie potrafią „rozbujać” każde towarzystwo.

Program szkolenia:

1. ANIMACJA EVENTOWA

 • Co to jest i jakie są zasady dobrych Animacji Eventowych?
 • Jak zorganizować efektowny Event nisko i wysoko udżetowy w szkole, przedszkolu, w parku ?

2. TAŃCE ANIMACYJNE:

 • Tańce na powitanie i integracyjne. Zabawy taneczna. Nauka tańców animacyjnych.

3. ZABAWY I GRY ANIMACYJNE:

 • Gry i zabawy: zespołowe/ drużynowe, integracyjne i rodzinne. Gry wielkoformatowe.

4. ATRAKCJE DODATKOWE PODCZAS EVENTÓW:

 • Face Paiting /malowanie twarzy
 • skręcanie balonów
 • bańki mydlane XXL
 • NOWOŚĆ !!! Warkoczyki afrykańskie NOWOŚĆ !!!

5. NOWOŚĆ !!! Gotowe scenariusze Eventów : NOWOŚĆ !!!

 • Zasady dobrego scenariusza i omówienie GOTOWYCH SCENARIUSZY Eventów:
  • a) Impreza plenerowa- festyn rodzinny `Dziki Zachód`
  • b) Impreza zamknięta - `Mikołajki`
  • c) Impreza dla dużej ilości dzieci- `Bal Karnawałowy`

Dla każdego uczestnika PREZENT: SKRYPT GIER I ZABAW DLA DZIECI oraz GOTOWE SCENARIUSZE EVENTÓW

Po ukończeniu szkolenia otrzymujesz CERTYFIKAT POŚWIADCZAJĄCY UDZIAŁ W SZKOLENIU.

Koszt : 160 zł (ilość miejsc ograniczona)

JAK SIĘ ZAPISAĆ ?

 • 1. Zapisz się wysyłając imię i nazwisko + nr telefonu e-mail: biuro@funimki.pl . W tytule należy wpisać MIASTO i NAZWĘ szkolenia
 • 2. Wykonaj przelew: IDEA BANK ,nr konta: 82 1950 0001 2006 0818 9692 0001, Grupa Eventowa FUNimki Sylwia Szczerbiak , tytuł przelewu: Data + miasto (najpóźniej na 10 dni przed szkoleniem- inaczej rejestracja będzie anulowana)
 • 3. Przybywasz na szkolenie i dobrze się bawisz ! :)

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!!
Jubileusz 45-lecia Orkiestry ChDK

22.03.2017
Świąteczne warsztaty decoupage

22.03.2017

Pisanka w stylu Fabergé

W najbliższy wtorek o godz. 16:00 zapraszamy na warsztaty decoupage z Anną Pawlak. Tematem przewodnim są pisanki w stylu Fabergé przy użyciu elementów mixed media. Uczestnicy stworzą pisanki na bazie wydmuszek gęsich, poznają nowe techniki zdobienia – patynowanie i złocenie będą mieli również szansę zapoznać się z profesjonalnymi preparatami używanymi w sztuce decoupage.

28 marca /wtorek/, godz. 16.00, Chełmiński Dom Kultury, sala nr 7, koszt udziału w warsztatach: 50 zł/os.
Spotkanie - wystawa w Muzeum Ziemi Chełmińskiej

21.03.2017

18 marca w Muzeum Ziemi Chełmińskiej została otwarta wystawa artystów z Mündener KunstNetz z Hann. Münden. Jest to jedno z wydarzeń z cyklu wystaw artystycznych pod nazwą „Spotkanie” organizowanych przez fundację Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży, związanych z obchodami jubileuszu 25-lecia partnerstwa Chełmna i Hann. Münden. Do Chełmna przyjechali Gaby Meyer, Friedhelm Meyer, Helmut Becker, Claudia Becker i Uwe Hentze. Goście z Niemic przebywali w naszym mieście od 17 do 20 marca. Oprócz spotkań z malarzami z Chełmna, zwiedzili nasze miasto i Toruń. Prace artystów przez kolejny miesiąc podziwiać będzie można w sali mieszczańskiej chełmińskiego Ratusza. W lutym 2017 roku, na zaproszenie artystów amatorów skupionych przy domu Sztuki wyjechała do Hann. Münden 6 - osobowa grupa uczestników zajęć plastycznych Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury. Zaprezentowali tam swoje prace na wystawie zorganizowanej z okazji 5- lecia powstania tamtejszego Domu Sztuki. Podczas pobytu gości w Chełmnie, słuchacze UTW – członkowie sekcji plastycznej opiekowali się grupą z Niemiec.

Ogłoszony został też konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Spotkanie” / zaproszenie i regulamin na www.chdk.pl /. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Chełmnie. Nagrodzone prace razem z pracami dzieci i młodzieży z Hann. Münden zostaną zaprezentowane podczas oficjalnych obchodów jubileuszu 17 czerwca 2017 r. w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Chełmnie oraz 23 września 2017 r. w Hann. Münden. Ekspozycje prac będą odbywały się przez cały 2017 rok, jako symbol obchodów jubileuszowych 25-lecia partnerstwa miast w Polsce i w Niemczech. Partnerem projektu jest Chełmiński Dom Kultury.
BUDŻET OBYWATELSKI 2017

21.03.2017

Zapraszamy do głosowania na:
Pomost pływający do sprzętu wodnego nad Jeziorem Starogrodzkim
www.bo.chelmno.pl
V Jarmark Wielkanocny

14.03.2017

Kolejny raz zapraszamy do udziału w V Jarmarku Wielkanocnym, który odbędzie się 9 kwietnia 2017 r. od godz. 9:00 na rynku chełmińskim. Podczas Jarmarku odbędą się prezentacje artystyczne m.in. obchodzącej w tym roku jubileusz 45 – lecia Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury, grupy „Teacher's Crew” i zespołu „Nowalijki” z Klubu Seniora z Chełmińskiego Domu Kultury oraz chóru „Collegium Cantorum”.

W trakcie "Jarmarku" zaprezentują się także rycerze z Chorągwi Ziemi Chełmińskiej i Zastępu Rycerskiego z Chełmna.

O godzinie 13.00 zapraszamy do Muzeum Ziemi Chełmińskiej, gdzie odbędzie się podsumowanie konkursu plastycznego NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA I KARTKA WIELKANOCNA. W trakcie wystawy zaprezentuje się kapela Zespołu Pieśni i Tańca „Pomorze” z Chełmińskiego Domu Kultury.
POEZJA, PROZA I TEATR

14.03.2017

PREZENTACJE W RAMACH 62. OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

W sobotę (11 marca) w Sali Sądowej chełmińskiego ratusza, tradycyjnie już odbyły się Eliminacje Powiatowe do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który przebiega pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Niestety - zainteresowanie „Konkursem” gwałtownie spada i po raz kolejny musieliśmy połączyć zmagania dwóch powiatów: chełmińskiego i wąbrzeskiego. Uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie i Liceum Ogólnokształcącego w Wąbrzeźnie rywalizowali w dwóch kategoriach: „turnieju recytatorskim” i „turnieju teatrów jednego aktora”. Fachowe jury w składzie: Krystian Wieczyński i Erwin Regosz z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu oraz Zofia Przystup - polonistka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie po wyjątkowo zgodnej naradzie wybrało najlepsze i najciekawsze prezentacje. W tym roku postanowiono przyznać następujące nagrody główne, czyli zakwalifikować do Konkursu Rejonowego, który odbędzie się 25 marca w Toruniu: Alicję Gołaszewska, Annę Rojek i Julię Przybyłowska z Liceum w Wąbrzeźnie. Ponadto wyróżniono: Patryka Bańczerowskiego z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Chełmnie oraz Barbarę Osińska, Darię Heberlein, Angelikę Potorską i Klaudię Zielińską z Liceum w Wąbrzeźnie. Wszyscy uczestnicy eliminacji, zakwalifikowani i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy wraz z atrakcyjnymi nagrodami książkowymi. Jurorzy jeszcze przez godzinę po zakończeniu eliminacji, służyli recytatorom fachowymi radami i wskazówkami, aby uniknąć błędów w przyszłych prezentacjach.

Organizatorem konkursu był Chełmiński Dom Kultury, koordynatorami i fundatorami nagród - Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu i Starostwo Powiatowe w Chełmnie. Za udostępnienie Sali Sądowej dziękujemy Pani Dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
THE FRESH KIDS! Jest sukces!

14.03.2017

W miniony weekend 11-12.03 w Gnieźnie odbył się Flash Boys Tournament - II edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Break Dance, Electric Boogie i Hip-Hop, w którym brały udział dwie zawodniczki z grupy The Fresh Kids, Natalia Krygier i Kinga Orenkiewicz. Dziewczyny trenują na co dzień w Chełmińskim Domu Kultury pod czujnym okiem Mariusza Brzozowskiego. Podczas turnieju można było zobaczyć największe zaproszone sławy polskiej sceny tanecznej, ludzi którzy blisko 30 lat temu współtworzyli kulturę Hip-Hop i Break w Polsce.

Turniej obejmował kilka kategorii. Zdolne tancerki zawładnęły kategorią wiekową - junior 12-15 lat. Nadia Krygier zajęła I miejsce, a Kinga Orenkiewicz II miejsce. Niebawem zespół będzie można po raz kolejny zobaczyć na chełmińskich scenach!
II Bieg Zakochanych dla Par

06.03.2017

Już 2 kwietnia 2017 roku zapraszamy do Chełmna - Miasta zakochanych na II BIEG ZAKOCHANYCH DLA PAR.

Odbędzie się on w ramach 46 OGÓLNOPOLSKICH BIEGÓW ULICZNYCH „MEMORIAŁ JANA SCHMELTERA”

POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA CHEŁMNA - najstarszej imprezie biegowej na Kujawach i Pomorzu!

Informacje szczegółowe na stronie internetowej: http://mlksnadwislanin.pl/nadwislanin_chelmno.
Konkurs plastyczny i fotograficzny „Spotkanie”

04.03.2017

W roku obchodów jubileuszu 25-lecia podpisania układu partnerskiego Chełmna i Hann. Munden zapraszamy dzieci młodzież z Chełmna i powiatu chełmińskiego do udziału w konkursie plastycznym i fotograficznym „Spotkanie”. Tematem prac jest przedstawienie „Spotkania” w aspekcie ogólnym, może być to spotkanie kolorów, ludzi, wszystko to, co kojarzy się ze spotkaniem. Prace należy dostarczyć do dnia 28 kwietnia 2017 roku do Chełmińskiego Domu Kultury.
Wyjazd grupy plastycznej UTW z Chełmna do Hann. Münden

04.03.2017

Zbliżają się obchody 25 – lecia układu partnerskiego z Hann. Münden. Ostatnio zakres współpracy między miastami został rozszerzony o nową formę. Na zaproszenie artystów amatorów skupionych przy domu Sztuki wyjechała do Hann. Münden 6 - osobowa grupa uczestników zajęć plastycznych UTW przy Chełmińskim Domu Kultury. Zaprezentowali tam swoje prace na wystawie zorganizowanej z okazji 5- lecia powstania tamtejszego Domu Sztuki. Niemieccy artyści przedstawili rożne formy swoich działań plastycznych, tj. malarstwo, rzeźbę, instalacje, grafikę komputerową, fotografię artystyczną, prace z masy papierowej. Wernisaż cieszył się dużym powodzeniem mieszkańców miasta. W programie pobytu chełmińskiej grupy było zwiedzanie miasta i spotkania integracyjne z niemieckimi artystami. Słuchacze UTW zauroczyli się miastem trzech rzek, jego malowniczymi uliczkami, przepięknymi domami o konstrukcji szachulcowej, średniowiecznymi mostami, murami obronnymi oraz dźwiękami kurantów płynących z ratusza. Polska grupa została bardzo uroczyście przyjęta przez niemieckich kolegów i władze miasta z panem Burmistrzem na czele. Artyści partnerskiego miasta przybędą wraz ze swoimi pracami już 17 marca 2017 r. a otwarcie wystawy nastąpi dzień później, czyli 18 marca w Ratuszu.

W wyjeździe uczestniczyli: Renata Gruźlewska, Lidia Piesik, Krystyna Steczeń, Roman Marks, Henryk Polasik oraz Czesław Natkański. Opiekunem grupy z ramienia UTW był Tadeusz Krause, tłumaczem - Krystyna Krause.

Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu „SPOTKANIE”, którego realizatorem jest Fundacja Europejskiego Centrum Wymiany Młodzieży.

Notatkę opracowała Krystyna Steczeń
Konkurs fotograficzny

02.03.2017

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego im. Ignacego Łyskowskiego w Grubnie, Europejskie Centrum Wymiany Młodzieży oraz Chełmiński Dom Kultury zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu chełmińskiego, wąbrzeskiego i grudziądzkiego do udziału w III edycji konkursu fotograficznego „W POSZUKIWANIU NAJPIĘKNIEJSZEGO KRAJOBRAZU ZIEMI CHEŁMIŃSKIEJ”.

Celem konkursu jest pobudzenie zainteresowania młodzieży krajobrazem regionu i podwyższenie poziomu wiedzy na temat walorów turystycznych ziemi chełmińskiej. Termin dostarczenia prac: 20.04.2017r.
Twórcze spotkania

02.03.2017

Zapraszamy na wiosenną edycję warsztatów artystycznych:

Warsztaty poprowadzi Andżelika Jarych "Moja Filcownia". Organizator zapewnia materiały do zajęć.

Zapisy w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, ul. gen. J. Jastrzębskiego 5, tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
Konkurs recytatorski

02.03.2017

Szanowni Państwo

Wzorem lat ubiegłych w imieniu Chełmińskiego Domu Kultury, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu i Muzeum Ziemi Chełmińskiej mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w Eliminacjach Powiatowych „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. Uczestnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: „TURNIEJU RECYTATORSKIM”, TURNIEJU „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”, „TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA” i „TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ”.

Regulaminy i karty zgłoszeń otrzymały już wszystkie placówki ponadgimnazjalne z powiatu chełmińskiego. Karty zgłoszeń można dostarczać lub przesyłać do dnia 7 marca b.r. na adres Chełmińskiego Domu Kultury. Dokładne informacje dla wszystkich zainteresowanych i pliki do ściągnięcia (m.in. karty zgłoszeń) dostępne są na stronie www.woak.torun.pl W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt – ChDK, Marcin Dombrowski, tel. 531 314 420, e-mail imprezy@chdk.pl Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmnie oraz toruński Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w Eliminacjach Rejonowych 62. OKR, które odbędą się 25 marca w Toruniu.

Chełmińskie Eliminacje Powiatowe „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” odbędą się 11 marca 2017 r. /sobota/ o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Rozpoczęcie II Semestru 2017/2018 UTW

26.02.2017

W ubiegłą środę Słuchacze UTW rozpoczęli II semestr roku akademickiego 2106/2017. Podczas pierwszego wykładu Seniorzy otrzymali nowe indeksy zrealizowane przez patrona naszego UTW, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Uroczystego wręczenia indeksów dokonali prof. WSG dr Marek Chamot oraz dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury, Janusz Napora.

Seniorzy wysłuchali również wykładu "Polska lista zabytków UNESCO", który poprowadził prof. Marek Chamot. Na koniec całego spotkania zawrzała dyskusja dotycząca propozycji nowych pozycji na tej zaszczytnej liście. Hojność wykładowcy była nieopisana, posypały się nawet podwójne 6 na dobry początek nowego semestru!
Walentynki Chełmińskie 2017 - pełna relacja

21.02.2017
Wieczór na obcasach w ECWM

17.02.2017

Zapraszamy wszystkie PANIE na „Wieczór na Obcasach” w dniu 4 marca 2017 roku o godz. 17.00.

W programie koncert „W pewien piękny wieczór…” w wykonaniu:

Ponadto: porady dietetyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, usługi brafitterek, stylisty, fotografa, wystawy i sprzedaż artykułów rękodzielniczych, biżuterii, wyrobów z filcu, itp., zabawy i konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Koszt – 35 zł.

Bilety wstępu do nabycia w:
Walentynki Chełmińskie 2017 - film

17.02.2017
Ferie zimowe - Podsumowanie

17.02.2017

Ferie, ferie i po feriach a spod skrzydeł artystycznej fabryki zabaw wypuściliśmy mnóstwo dzieci, które dziś bez wahania opowiedzą o kuchni włoskiej, magicznej sztuce produkcji mydła i zatańczą break-dance. Przez dwa tygodnie w Chełmińskim Domu Kultury dbaliśmy o doskonalenie i rozwój nowych umiejętności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej ofercie mogliście spotkać zajęcia, które na co dzień funkcjonują w systemie pozaszkolnym: szachy, mażoretki, teatr improwizacji spotkania z piosenką i orkiestrą. Nie zabrakło jednak dodatkowych, kreatywnych warsztatów, które tym razem uczyły sztuki garncarstwa, mydlarstwa, gipsowania, kulinarnych poczynań i wytwarzani lizaków. Listy uczestników pękały w szwach, co ogromnie nas cieszy. Tym, którym nie udało się skorzystać tym razem zapraszamy na nasze zajęcia i do śledzenia dalszej oferty.
Rozstrzygnięcie komiksowego konkursu

13.02.2017

Jury konkursu w składzie: Waldemar Piotrowski – artysta plastyk – Przewodniczący jury, Marzanna Pieniążek – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmnie, Henryk Korszla – artysta malarz, Regina Gargol – plastyk Chełmińskiego Domu Kultury, Janusz Napora – Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury, Marcin Dombrowski – kolekcjoner komiksów – Chełmiński Dom Kultury oraz Kamila Cieślewicz – Studio KreaTYwy Chełmiński Dom Kultury obradowało 3 lutego 2017 roku w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury nad pracami zgłoszonymi do konkursu „Chełmno komiksem malowane”.

Nadesłano 17 prac, do oceny ze względu na kwestie formalne zakwalifikowano 15 prac. Jury miało niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki poziom artystyczny prac. Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, oryginalność pomysłów, samodzielność wykonania pracy, technikę wykonania pracy, fantazję i poczucie humoru. Wysoko oceniono poziom nadesłanych prac - co warto podkreślić, ponieważ forma komiksu należy do trudnych sposobów wypowiedzi.

Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce
Grzegorz Janek Janowski
z Gliwic
Czarny Kot

II miejsce
Marta Krysiak
z Warszawy
Wielka gala filmów romantycznych o Chełmnie


III miejsce
Krzysztof Churski
z Torunia
Kto pod kim dołki kopie

Wyróżnienie
Wioletta Krzemińska
z Gdańska
Kochankowie z Chełmna

Wyróżnienie
Katarzyna Mairer
z Jaworzna
Zofia Skórka
z Sosnowca
Miasto Miłości
Twórcze spotkania

04.02.2017

Zapraszamy na kolejne twórcze spotkania w ECWM:

Warsztaty poprowadzi: Andżelika Jarych „Moja Filcownia”. Organizator zapewnia materiały do zajęć.

Zapisy w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
Walentynkowa kolacja w restauracji ECWM

04.02.2017
Bieg Zakochanych

04.02.2017

Zapraszamy do udziału w Biegu Zakochanych, który odbędzie się 12 lutego o godzinie 11:00 w ramach 16 Walentynek Chełmińskich! Na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy - Uczniowski Klub Sportowy "Tarpan" Chełmno. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie i informatorze.

Konkurs Wielkanocny

01.02.2017

Zapraszamy do udziału w konkursie na najpiękniejszą pisankę i kartkę wielkanocną. Szczegóły w regulaminie, który do pobrania jest poniżej.
Wesoła Nutka 2016

01.02.2017

22. SCENICZNE PREZENTACJE MŁODYCH ARTYSTÓW Z CHEŁMNA I GMIN POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO

W niedzielę 26 marca b.r. o godz. 11.00, tym razem w AULI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 przy ul. Szkolnej 14 w Chełmnie już po raz dwudziesty drugi spotkają się młodzi piosenkarze w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ pn. „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach w Chełmnie i gminach naszego powiatu, które odbędą się w lutym i marcu b.r., na scenie zaprezentują się młodzi wykonawcy w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat, zespoły wokalne 13 – 18 lat oraz soliści powyżej 18 lat. Najlepsi piosenkarze reprezentować będą Chełmno i powiat chełmiński na wiosenno/letnich Wojewódzkich Przeglądach Piosenki „Awans” i „Debiut”. Przegląd powiatowy organizuje Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie. Zapraszamy!!!
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

31.01.2017

Zapraszamy do głosowania na Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe. Treść SMS'ów do głosowania znajduje się na liście poniżej oraz w podpisach zdjęć po powiększeniu.

Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć pod adresami:

Poniżej także lista sklepów z danymi konkursowymi do pobrania i wydrukowania.
Warsztaty rysunku komiksowego

31.01.2017
Konkurs Recytatorski

26.01.2017

Szanowni Państwo!

Wzorem lat ubiegłych w imieniu Chełmińskiego Domu Kultury, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu i Muzeum Ziemi Chełmińskiej mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w Eliminacjach Powiatowych „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. Uczestnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: „TURNIEJU RECYTATORSKIM”, TURNIEJU „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”, „TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA” i „TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ”.

Regulaminy i karty zgłoszeń otrzymały już wszystkie placówki ponadgimnazjalne z powiatu chełmińskiego. Karty zgłoszeń można dostarczać lub przesyłać do dnia 7 marca b.r. na adres Chełmińskiego Domu Kultury. Dokładne informacje dla wszystkich zainteresowanych i pliki do ściągnięcia (m.in. karty zgłoszeń) dostępne są na stronie www.woak.torun.pl W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt – ChDK, Marcin Dombrowski, tel. 531 314 420, e-mail imprezy@chdk.pl Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w Eliminacjach Rejonowych 62. OKR, które odbędą się 25 marca w Toruniu.

Chełmińskie Eliminacje Powiatowe „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” odbędą się 11 marca 2017 r. /sobota/ o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
X Festiwal Piosenki Miłosnej - przesłuchania

26.01.2017

W czwartek (26.01.) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „X Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 35 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie trzy godziny przesłuchaniu stojących na bardzo wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, dziesiątej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: Monika Skibicka (Toruń), Aleksandra Meler (Brzoza), Emilia Ziegler (Śmigiel), Ewelina Leszek (Chełmno), Ewelina Moskaluk (Świecie n/W), Filip Rychcik (Poznań), Monika Schaumkessel (Piła), Natalia Majewska (Bogusławki), Suzanna Rahman (Toruń), Trio „Trzy po Trzy” (Człuchów) i Ula Zubek (Warszawa).

Wielki Finał „X Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2017” odbędzie się 14 lutego we wtorek na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – EWĄ FARNĄ z zespołem.
1% dla naszego regionu

25.01.2017

Od 2010 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontynuuje kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja !

Z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołany został zespół roboczy, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii "1% dla naszego regionu"

Zespoł składa się z przedstawicieli Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pracowników Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i wybranych w otwartych wyborach przedstawicieli NGO nie zrzeszonych w Sejmiku NGO.

Zespół ma już za sobą kilka spotkań, podczas których wypracowane zostały metody, w oparciu o które chcemy dotrzeć z kampanią do jak największej rzeszy podatników, którzy bardziej uświadomieni zadecydują o przekazaniu części swojego podatku na rzecz OPP z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jednym z wspólnych przedsięwzięć jest kampania medialna w radiu PIK oraz druk i kolportaż plakatów oraz ulotek, które w ramach zleconego organizacji pozarządowej zadania publicznego zostały przygotowane i przekazane do powiatów i gmin województwa w celach informacyjnych.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, znajduje się tutaj

Lista OPP została zweryfikowana z listą ogólnopolską znajdującą się na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wg stanu na dzień 16 stycznia 2017 r.

Z aktualną listą ogólnopolską można zapoznać się tutaj

Pamiętaj - możesz wspomóc organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim - nic Cię to nie kosztuje - nie zwlekaj i przekaż 1% na ich rzecz !

Spot emitowany w radiu PIK - posłuchaj
WOŚP 2017 - Podsumowanie

19.01.2017

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE - PONOWNY, HISTORYCZNY REKORD!!!

Już dwudziesty piąty raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie - „Mieście Zakochanych”. Od 1997 roku Chełmno zebrało ponad 500 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy - chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 300 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i oddział noworodkowy, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Część środków przeznaczonych została także na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXV Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, na płycie rynku oraz tym razem w Kręgielni „Grawitacja”. W działania włączyły się też: Gmina Stolno i Gmina Chełmno.

W finałowy dzień od rana w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Szkoleniowo - Doradczego „Campus” (wygrała drużyna „Wheel Trade” D. Wichlińskiego). Na ulicach Chełmna z metą na płycie rynku odbywał się Bieg Uliczny „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, zorganizowany przez UKS „Tarpan”. Dochód z turnieju i biegu trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie rynku w samo południe, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami, korzystali też z przejażdżek konnych z „Bractwem Kurkowym”. Tym razem na scenie, jak co roku - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. W namiotach, rozstawionych przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną odbywała się loteria fantowa, przygotowana przez panie z Klubu Seniora „Zgoda” z ChDK. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół i Liceum nr 2 ze Świecia oraz licytacja złotych i srebrnych serduszek, ufundowanych przez chełmińskich złotników - jubilerów. Złote serce nr 1 z brylantem zakupiła Bernadeta Januszewska za 3.300 zł. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac seniorów z sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK, „voucherów” na bilet miesięczny od „ARRIVY”, fotelu bujanego i pamiątek od osób prywatnych. Jeden z obrazów zakupił Jarosław Machel za 700 zł. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to ponad 10.000,00 zł. We wtorek /10 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej prawie 14 litrów.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. Ze względu na zły stan techniczny kinoteatru „Rondo” tym razem przenieśliśmy się do Kręgielni „GRAWITACJA”. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: „MEGARAŻ” z Grudziądza, „CORR” z Inowrocławia oraz „NARWANI” z Chełmna.

I najważniejsze!!! Największe podziękowania należą się jak co roku 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie swoich opiekunów i klasy mundurowej z Gimnazjum nr 2 zbierali pieniądze do puszek. W miejscu komisyjnego liczenia, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Chełmna, w nagrodę czekała na nich gorąca pizza i napoje. Podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 47 tysięcy zł!!! Szkoda, że ponownie zabrakło z nami żołnierzy... W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 było ponad 1300 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – ponad 3.000 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – ponad 4.000 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – ponad 1.300 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.000 zł, Gimnazjum nr 2 – prawie 4.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – prawie 7.000 zł (z kwesty i licytacji), Zespołu Szkół nr 2 – ponad 6.500 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 4.000 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – ponad 7.000 zł (z kwesty wraz z licytacjami). Oprócz tego w zbiórkę poprzez turniej piłki nożnej i mniejsze działania, licytacje, aukcje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się i dołożyli do puszek wolontariuszy: organizatorzy turnieju piłki nożnej(ponad 1.500 zł), działań w Zespole Szkół nr 1 (ponad 1.800 zł) i Liceum Katolickim (ponad 2.000 zł) oraz loteria Klubu Seniora „Zgoda” (ponad 1.000 zł). W akcję chce włączyć się jeszcze firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę, zebraną na jednym z bali karnawałowych. Największe kwoty w puszkach kwestarskich uzbierali: Emilia Galińska (2.356,82 zł), Paulina Bogalecka (2.241,74 zł), Iga Stadnicka - Kolędo (1.972,41 zł) i Daniel Roloff (1.395,19 zł).

W TYM ROKU ZBIERALIŚMY ŚRODKI PIENIĘŻNE „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.

W SUMIE PODCZAS NASZEGO XXV FINAŁU PADŁ ABSOLUTNY REKORD! MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO KWOTĘ – 58.789,29 PLN .!!!
Walentynki 2017 - Plakat

18.01.2017
Zapowiedź Walentynek Chełmińskich

18.01.2017
Koncert Martyny Jakubowicz

18.01.2017

16. „WALENTYNKI CHEŁMIŃSKIE” 2017

11.02.2017 godz. 19.00 – Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP
KONCERT
MARTYNY JAKUBOWICZ
JUBILEUSZOWY RECITAL - NAJWIĘKSZE HITY NA 40-STO LECIE!
Martyna Jakubowicz – gitara, wokal
Agnieszka Kural – gitara basowa
Dariusz Bafeltowski – gitary klasyczna /elektryczna/ akustyczna, mandolina
Przemysław Pacan – instrumenty perkusyjne

W 2017 roku przypada czterdziestolecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz. Z tej okazji Artystka przygotowała repertuar zawierający jej największe przeboje z lat 80-tych, 90-tych, a także z ostatnich dwóch płyt, w tym nagrodzonej Mateuszem 2016 płyty „Prosta Piosenka”. Koncertowi towarzyszy otwarcie wystawy prac z XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości”.

Wstęp wolny!
Bal Karnawałowy w ECWM

18.01.2017
MPI o Funduszach Europejskich

13.01.2017

Szanowni Państwo,

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

Najbliższe spotkania odbędą się w Mobilnych Punktach Informacji:

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz brodnickiego .
Koncert "Gwiazdorskie Walentynki"

12.01.2017
Artystyczna fabryka zabaw w ChDK

12.01.2017

Nowy rok, nowe wyzwania! 30 stycznia puszczamy artystyczny mechanizm, zobaczcie koniecznie co dla was szykujemy. Jak zwykle blok kreatywnych spotkań w każdy wtorek i czwartek, spotkania z najrozmaitszymi manualnymi wyczynami. Tylko z nami zrobicie swoje własne mydełko, lizaka czy garnek i tylko z nami w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, w każdą środę, poznacie tajniki włoskiej kuchni podczas warsztatów kulinarnych. Co do ruchu, ruch to zdrowie więc taniec jest wskazany, a tego ci u nas w nadchodzące ferie pod dostatkiem! Można zostać wokalistą lub muzykiem ćwicząc pilnie pod okiem orkiestry dętej. Można również pobudzić szare komórki na zajęciach szachowych lub przełamać tremę grając w gry i zabawy improwizowane. Uczestnictwo w niektórych zajęciach jest odpłane 10 zł/os. (z Kartą Dużej Rodziny 8 zł/os), szczegóły dostępne w opisie szczegółowym i na plakatach. Uwaga, zapisujemy od poniedziałku tj. 16.01.2017, można do nas przyjść indywidualnie (ul. Dworcowa 40a) lub zadzwonić 56 686 48 08.
Łańcuch serc po raz drugi!

10.01.2017

Konkurs dla chełmińskich przedszkoli na nabardziej kreatywny "łańcuch serc" ruszył po raz drugi. Do wygrania warsztaty w pracowni ceramicznej organizatora, Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Djecezji Toruńskiej w Chełmnie. Prace można zgłszać do 10 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi 14 lutego podczas XVI Walentynek Chełmińskich. Więcej szczegółów w regulaminie poniżej.
Muzyczne Powitanie Nowego Roku

07.01.2017

Wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej im. G.G. Gorczyckiego spotkaliśmy się z cudowną operetką Imre Kálmána w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Łodzi oraz łódzkiej sceny operetkowej. W role wcielili się:

Historia o zawiłej miłości z szczęśliwym zakończeniem stała się kulturalnym początkiem roku 2017!

Zatem życzymy Wam miłości i niezapomnianych kulturalnych doznań!
Noworoczne „Twórcze spotkania wieczorową porą…”

07.01.2017

Zapraszamy na noworoczne „Twórcze spotkania wieczorową porą…”:

Warsztaty poprowadzi: Andżelika Jarych „Moja Filcownia”. Organizator zapewnia materiały do zajęć.

Zapisy w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, ul. gen. J. Jastrzębskiego 5, tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
Wykonanie: A. Nowak