Archiwum 2017
Świąteczne warsztaty decoupage

22.03.2017

Pisanka w stylu Fabergé

W najbliższy wtorek o godz. 16:00 zapraszamy na warsztaty decoupage z Anną Pawlak. Tematem przewodnim są pisanki w stylu Fabergé przy użyciu elementów mixed media. Uczestnicy stworzą pisanki na bazie wydmuszek gęsich, poznają nowe techniki zdobienia – patynowanie i złocenie będą mieli również szansę zapoznać się z profesjonalnymi preparatami używanymi w sztuce decoupage.

28 marca /wtorek/, godz. 16.00, Chełmiński Dom Kultury, sala nr 7, koszt udziału w warsztatach: 50 zł/os.
Konkurs recytatorski

02.03.2017

Szanowni Państwo

Wzorem lat ubiegłych w imieniu Chełmińskiego Domu Kultury, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu i Muzeum Ziemi Chełmińskiej mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w Eliminacjach Powiatowych „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. Uczestnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: „TURNIEJU RECYTATORSKIM”, TURNIEJU „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”, „TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA” i „TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ”.

Regulaminy i karty zgłoszeń otrzymały już wszystkie placówki ponadgimnazjalne z powiatu chełmińskiego. Karty zgłoszeń można dostarczać lub przesyłać do dnia 7 marca b.r. na adres Chełmińskiego Domu Kultury. Dokładne informacje dla wszystkich zainteresowanych i pliki do ściągnięcia (m.in. karty zgłoszeń) dostępne są na stronie www.woak.torun.pl W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt – ChDK, Marcin Dombrowski, tel. 531 314 420, e-mail imprezy@chdk.pl Nagrody książkowe ufundowało Starostwo Powiatowe w Chełmnie oraz toruński Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury. Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w Eliminacjach Rejonowych 62. OKR, które odbędą się 25 marca w Toruniu.

Chełmińskie Eliminacje Powiatowe „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” odbędą się 11 marca 2017 r. /sobota/ o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
Rozpoczęcie II Semestru 2017/2018 UTW

26.02.2017

W ubiegłą środę Słuchacze UTW rozpoczęli II semestr roku akademickiego 2106/2017. Podczas pierwszego wykładu Seniorzy otrzymali nowe indeksy zrealizowane przez patrona naszego UTW, Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy. Uroczystego wręczenia indeksów dokonali prof. WSG dr Marek Chamot oraz dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury, Janusz Napora.

Seniorzy wysłuchali również wykładu "Polska lista zabytków UNESCO", który poprowadził prof. Marek Chamot. Na koniec całego spotkania zawrzała dyskusja dotycząca propozycji nowych pozycji na tej zaszczytnej liście. Hojność wykładowcy była nieopisana, posypały się nawet podwójne 6 na dobry początek nowego semestru!
Walentynki Chełmińskie 2017 - pełna relacja

21.02.2017
Wieczór na obcasach w ECWM

17.02.2017

Zapraszamy wszystkie PANIE na „Wieczór na Obcasach” w dniu 4 marca 2017 roku o godz. 17.00.

W programie koncert „W pewien piękny wieczór…” w wykonaniu:

Ponadto: porady dietetyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, usługi brafitterek, stylisty, fotografa, wystawy i sprzedaż artykułów rękodzielniczych, biżuterii, wyrobów z filcu, itp., zabawy i konkursy z nagrodami oraz wiele innych atrakcji.

Koszt – 35 zł.

Bilety wstępu do nabycia w:
Walentynki Chełmińskie 2017 - film

17.02.2017
Ferie zimowe - Podsumowanie

17.02.2017

Ferie, ferie i po feriach a spod skrzydeł artystycznej fabryki zabaw wypuściliśmy mnóstwo dzieci, które dziś bez wahania opowiedzą o kuchni włoskiej, magicznej sztuce produkcji mydła i zatańczą break-dance. Przez dwa tygodnie w Chełmińskim Domu Kultury dbaliśmy o doskonalenie i rozwój nowych umiejętności wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. W naszej ofercie mogliście spotkać zajęcia, które na co dzień funkcjonują w systemie pozaszkolnym: szachy, mażoretki, teatr improwizacji spotkania z piosenką i orkiestrą. Nie zabrakło jednak dodatkowych, kreatywnych warsztatów, które tym razem uczyły sztuki garncarstwa, mydlarstwa, gipsowania, kulinarnych poczynań i wytwarzani lizaków. Listy uczestników pękały w szwach, co ogromnie nas cieszy. Tym, którym nie udało się skorzystać tym razem zapraszamy na nasze zajęcia i do śledzenia dalszej oferty.
Rozstrzygnięcie komiksowego konkursu

13.02.2017

Jury konkursu w składzie: Waldemar Piotrowski – artysta plastyk – Przewodniczący jury, Marzanna Pieniążek – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chełmnie, Henryk Korszla – artysta malarz, Regina Gargol – plastyk Chełmińskiego Domu Kultury, Janusz Napora – Dyrektor Chełmińskiego Domu Kultury, Marcin Dombrowski – kolekcjoner komiksów – Chełmiński Dom Kultury oraz Kamila Cieślewicz – Studio KreaTYwy Chełmiński Dom Kultury obradowało 3 lutego 2017 roku w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury nad pracami zgłoszonymi do konkursu „Chełmno komiksem malowane”.

Nadesłano 17 prac, do oceny ze względu na kwestie formalne zakwalifikowano 15 prac. Jury miało niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki poziom artystyczny prac. Przy podejmowaniu decyzji brano pod uwagę: zgodność z tematem konkursu, oryginalność pomysłów, samodzielność wykonania pracy, technikę wykonania pracy, fantazję i poczucie humoru. Wysoko oceniono poziom nadesłanych prac - co warto podkreślić, ponieważ forma komiksu należy do trudnych sposobów wypowiedzi.

Po zapoznaniu się z pracami nadesłanymi na konkurs przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce
Grzegorz Janek Janowski
z Gliwic
Czarny Kot

II miejsce
Marta Krysiak
z Warszawy
Wielka gala filmów romantycznych o Chełmnie


III miejsce
Krzysztof Churski
z Torunia
Kto pod kim dołki kopie

Wyróżnienie
Wioletta Krzemińska
z Gdańska
Kochankowie z Chełmna

Wyróżnienie
Katarzyna Mairer
z Jaworzna
Zofia Skórka
z Sosnowca
Miasto Miłości
Twórcze spotkania

04.02.2017

Zapraszamy na kolejne twórcze spotkania w ECWM:

Warsztaty poprowadzi: Andżelika Jarych „Moja Filcownia”. Organizator zapewnia materiały do zajęć.

Zapisy w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
Walentynkowa kolacja w restauracji ECWM

04.02.2017
Bieg Zakochanych

04.02.2017

Zapraszamy do udziału w Biegu Zakochanych, który odbędzie się 12 lutego o godzinie 11:00 w ramach 16 Walentynek Chełmińskich! Na wspólne bieganie zapraszają organizatorzy - Uczniowski Klub Sportowy "Tarpan" Chełmno. Szczegóły na plakacie oraz w regulaminie i informatorze.

Wesoła Nutka 2016

01.02.2017

22. SCENICZNE PREZENTACJE MŁODYCH ARTYSTÓW Z CHEŁMNA I GMIN POWIATU CHEŁMIŃSKIEGO

W niedzielę 26 marca b.r. o godz. 11.00, tym razem w AULI ZESPOŁU SZKÓŁ NR 2 przy ul. Szkolnej 14 w Chełmnie już po raz dwudziesty drugi spotkają się młodzi piosenkarze w ramach POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ pn. „WESOŁA NUTKA”. Po eliminacjach w Chełmnie i gminach naszego powiatu, które odbędą się w lutym i marcu b.r., na scenie zaprezentują się młodzi wykonawcy w kategoriach: soliści 7 – 12 lat, zespoły wokalne 7 – 12 lat, soliści 13 – 18 lat, zespoły wokalne 13 – 18 lat oraz soliści powyżej 18 lat. Najlepsi piosenkarze reprezentować będą Chełmno i powiat chełmiński na wiosenno/letnich Wojewódzkich Przeglądach Piosenki „Awans” i „Debiut”. Przegląd powiatowy organizuje Chełmiński Dom Kultury z udziałem środków finansowych Starostwa Powiatowego w Chełmnie. Zapraszamy!!!
Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe

31.01.2017

Zapraszamy do głosowania na Najpiękniejsze Witryny Walentynkowe. Treść SMS'ów do głosowania znajduje się na liście poniżej oraz w podpisach zdjęć po powiększeniu.

Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć pod adresami:

Poniżej także lista sklepów z danymi konkursowymi do pobrania i wydrukowania.
Warsztaty rysunku komiksowego

31.01.2017
Konkurs Recytatorski

26.01.2017

Szanowni Państwo!

Wzorem lat ubiegłych w imieniu Chełmińskiego Domu Kultury, Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu i Muzeum Ziemi Chełmińskiej mamy przyjemność zaprosić uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych do udziału w Eliminacjach Powiatowych „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego”. Uczestnicy rywalizować będą w czterech kategoriach: „TURNIEJU RECYTATORSKIM”, TURNIEJU „WYWIEDZIONE ZE SŁOWA”, „TURNIEJU TEATRÓW JEDNEGO AKTORA” i „TURNIEJU POEZJI ŚPIEWANEJ”.

Regulaminy i karty zgłoszeń otrzymały już wszystkie placówki ponadgimnazjalne z powiatu chełmińskiego. Karty zgłoszeń można dostarczać lub przesyłać do dnia 7 marca b.r. na adres Chełmińskiego Domu Kultury. Dokładne informacje dla wszystkich zainteresowanych i pliki do ściągnięcia (m.in. karty zgłoszeń) dostępne są na stronie www.woak.torun.pl W razie jakichkolwiek wątpliwości, prosimy o kontakt – ChDK, Marcin Dombrowski, tel. 531 314 420, e-mail imprezy@chdk.pl Laureaci zostaną zaproszeni do udziału w Eliminacjach Rejonowych 62. OKR, które odbędą się 25 marca w Toruniu.

Chełmińskie Eliminacje Powiatowe „62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego” odbędą się 11 marca 2017 r. /sobota/ o godz. 10.00 w Muzeum Ziemi Chełmińskiej.
X Festiwal Piosenki Miłosnej - przesłuchania

26.01.2017

W czwartek (26.01.) w siedzibie Chełmińskiego Domu Kultury, odbyły się przesłuchania wstępne nadesłanych z całej Polski materiałów dźwiękowych „demo” piosenkarzy chętnych do udziału w „X Festiwalu Piosenki Miłosnej”.

Jury w składzie: Mieczysław Żelazko (muzyk, Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Aleksandra Gasin (muzyk, nauczyciel w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Chełmnie) i Marcin Dombrowski (instruktor muzyczny w Chełmińskim Domu Kultury) miało jak co roku wyjątkowo dużo pracy i spośród 35 wykonawców musiało wybrać tych najbardziej interesujących. Po trwającym prawie trzy godziny przesłuchaniu stojących na bardzo wysokim poziomie utworów postanowiono, iż podczas tegorocznej, dziesiątej edycji „Festiwalu”, zaprezentują się następujący piosenkarze: Monika Skibicka (Toruń), Aleksandra Meler (Brzoza), Emilia Ziegler (Śmigiel), Ewelina Leszek (Chełmno), Ewelina Moskaluk (Świecie n/W), Filip Rychcik (Poznań), Monika Schaumkessel (Piła), Natalia Majewska (Bogusławki), Suzanna Rahman (Toruń), Trio „Trzy po Trzy” (Człuchów) i Ula Zubek (Warszawa).

Wielki Finał „X Festiwalu Piosenki Miłosnej Chełmno’ 2017” odbędzie się 14 lutego we wtorek na chełmińskim rynku podczas obchodów „Walentynek Chełmińskich” tuż przed gwiazdą wieczoru – EWĄ FARNĄ z zespołem.
1% dla naszego regionu

25.01.2017

Od 2010 roku Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego kontynuuje kampanię pod nazwą "1% dla naszego regionu" - to już siódma edycja !

Z inicjatywy Rady Działalności Pożytku Publicznego Województwa Kujawsko-Pomorskiego powołany został zespół roboczy, który zajmuje się przygotowaniem i realizacją kampanii "1% dla naszego regionu"

Zespoł składa się z przedstawicieli Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pracowników Biura Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi i wybranych w otwartych wyborach przedstawicieli NGO nie zrzeszonych w Sejmiku NGO.

Zespół ma już za sobą kilka spotkań, podczas których wypracowane zostały metody, w oparciu o które chcemy dotrzeć z kampanią do jak największej rzeszy podatników, którzy bardziej uświadomieni zadecydują o przekazaniu części swojego podatku na rzecz OPP z regionu kujawsko-pomorskiego.

Jednym z wspólnych przedsięwzięć jest kampania medialna w radiu PIK oraz druk i kolportaż plakatów oraz ulotek, które w ramach zleconego organizacji pozarządowej zadania publicznego zostały przygotowane i przekazane do powiatów i gmin województwa w celach informacyjnych.

Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2016, działających na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, znajduje się tutaj

Lista OPP została zweryfikowana z listą ogólnopolską znajdującą się na stronie internetowej Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej wg stanu na dzień 16 stycznia 2017 r.

Z aktualną listą ogólnopolską można zapoznać się tutaj

Pamiętaj - możesz wspomóc organizacje działające w województwie kujawsko-pomorskim - nic Cię to nie kosztuje - nie zwlekaj i przekaż 1% na ich rzecz !

Spot emitowany w radiu PIK - posłuchaj
WOŚP 2017 - Podsumowanie

19.01.2017

XXV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W CHEŁMNIE - PONOWNY, HISTORYCZNY REKORD!!!

Już dwudziesty piąty raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Chełmnie - „Mieście Zakochanych”. Od 1997 roku Chełmno zebrało ponad 500 tysięcy złotych i jak zawsze podkreślamy - chełmiński szpital otrzymał dotychczas urządzenia i sprzęt medyczny za ponad 300 tysięcy złotych!!! Cały nasz oddział pediatryczny i oddział noworodkowy, wyposażone są przez Fundację WOŚP, ratując zdrowie i życie najmłodszych. Część środków przeznaczonych została także na godną opiekę medyczną seniorów. W Chełmnie, przedsięwzięcia związane z XXV Finałem WOŚP, tradycyjnie odbywały się w chełmińskim szpitalu, na płycie rynku oraz tym razem w Kręgielni „Grawitacja”. W działania włączyły się też: Gmina Stolno i Gmina Chełmno.

W finałowy dzień od rana w Hali Sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Stolnie walczyli piłkarze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Ośrodka Szkoleniowo - Doradczego „Campus” (wygrała drużyna „Wheel Trade” D. Wichlińskiego). Na ulicach Chełmna z metą na płycie rynku odbywał się Bieg Uliczny „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”, zorganizowany przez UKS „Tarpan”. Dochód z turnieju i biegu trafił oczywiście do puszek wolontariuszy. Chełmiński szpital tradycyjnie już w swojej siedzibie przeprowadzał badania poziomu cukru, ciśnienia, chorób płuc i porady w zakresie ginekologii. Na płycie rynku w samo południe, mieszkańcy bawili się wspólnie na ćwiczeniach ze strażakami, korzystali też z przejażdżek konnych z „Bractwem Kurkowym”. Tym razem na scenie, jak co roku - otwarcia dokonała Orkiestra Dęta ChDK oraz najmłodsi z przedszkola „Brzdąc” i uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej. Serwowano grochówkę, którą ugotowały panie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz bigos, przygotowany przez Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek”. W namiotach, rozstawionych przez naszą Ochotniczą Straż Pożarną odbywała się loteria fantowa, przygotowana przez panie z Klubu Seniora „Zgoda” z ChDK. Na scenie odbywały się występy uczniów chełmińskich szkół i Liceum nr 2 ze Świecia oraz licytacja złotych i srebrnych serduszek, ufundowanych przez chełmińskich złotników - jubilerów. Złote serce nr 1 z brylantem zakupiła Bernadeta Januszewska za 3.300 zł. Nie zabrakło pamiątkowych gadżetów Fundacji WOŚP, obrazów, prac seniorów z sekcji plastycznej Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy ChDK, „voucherów” na bilet miesięczny od „ARRIVY”, fotelu bujanego i pamiątek od osób prywatnych. Jeden z obrazów zakupił Jarosław Machel za 700 zł. Cała suma ze sprzedaży gadżetów i serduszek to ponad 10.000,00 zł. We wtorek /10 stycznia/ w Punkcie Honorowego Krwiodawstwa pobierano krew z przeznaczeniem na chore dzieci i seniorów. Zebrano jej prawie 14 litrów.

Hasło MIŁOŚĆ, PRZYJAŹŃ, MUZYKA i koncerty dla młodzieży od samego początku wiążą się z Fundacją WOŚP. Ze względu na zły stan techniczny kinoteatru „Rondo” tym razem przenieśliśmy się do Kręgielni „GRAWITACJA”. W koncercie bardzo różnych gatunków muzycznych zaprezentowały się grupy: „MEGARAŻ” z Grudziądza, „CORR” z Inowrocławia oraz „NARWANI” z Chełmna.

I najważniejsze!!! Największe podziękowania należą się jak co roku 60. wolontariuszom za wytrwałość w kweście ulicznej. To oni w ciągu całego chłodnego dnia w towarzystwie swoich opiekunów i klasy mundurowej z Gimnazjum nr 2 zbierali pieniądze do puszek. W miejscu komisyjnego liczenia, dzięki uprzejmości Urzędu Miasta Chełmna, w nagrodę czekała na nich gorąca pizza i napoje. Podczas całodniowej kwesty ulicznej zebrano ponad 47 tysięcy zł!!! Szkoda, że ponownie zabrakło z nami żołnierzy... W puszkach Szkoły Podstawowej nr 1 było ponad 1300 zł, Szkoły Podstawowej nr 2 – ponad 3.000 zł, Szkoły Podstawowej nr 4 – ponad 4.000 zł, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – ponad 1.300 zł, Gimnazjum nr 1 – ponad 2.000 zł, Gimnazjum nr 2 – prawie 4.000 zł, Zespołu Szkół nr 1 – prawie 7.000 zł (z kwesty i licytacji), Zespołu Szkół nr 2 – ponad 6.500 zł, Zespołu Szkół CKP Grubno – ponad 4.000 zł i Katolickiego Liceum i Gimnazjum – ponad 7.000 zł (z kwesty wraz z licytacjami). Oprócz tego w zbiórkę poprzez turniej piłki nożnej i mniejsze działania, licytacje, aukcje w tygodniu, poprzedzającym Finał, włączyli się i dołożyli do puszek wolontariuszy: organizatorzy turnieju piłki nożnej(ponad 1.500 zł), działań w Zespole Szkół nr 1 (ponad 1.800 zł) i Liceum Katolickim (ponad 2.000 zł) oraz loteria Klubu Seniora „Zgoda” (ponad 1.000 zł). W akcję chce włączyć się jeszcze firma Agro – Sieć, przekazując od swoich klientów i sponsorów kwotę, zebraną na jednym z bali karnawałowych. Największe kwoty w puszkach kwestarskich uzbierali: Emilia Galińska (2.356,82 zł), Paulina Bogalecka (2.241,74 zł), Iga Stadnicka - Kolędo (1.972,41 zł) i Daniel Roloff (1.395,19 zł).

W TYM ROKU ZBIERALIŚMY ŚRODKI PIENIĘŻNE „DLA RATOWANIA ŻYCIA I ZDROWIA DZIECI NA ODDZIAŁACH OGÓLNOPEDIATRYCZNYCH ORAZ DLA ZAPEWNIENIA GODNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ SENIOROM”.

W SUMIE PODCZAS NASZEGO XXV FINAŁU PADŁ ABSOLUTNY REKORD! MIASTO CHEŁMNO ZEBRAŁO KWOTĘ – 58.789,29 PLN .!!!
Walentynki 2017 - Plakat

18.01.2017
Zapowiedź Walentynek Chełmińskich

18.01.2017
Koncert Martyny Jakubowicz

18.01.2017

16. „WALENTYNKI CHEŁMIŃSKIE” 2017

11.02.2017 godz. 19.00 – Kościół farny pw. Wniebowzięcia NMP
KONCERT
MARTYNY JAKUBOWICZ
JUBILEUSZOWY RECITAL - NAJWIĘKSZE HITY NA 40-STO LECIE!
Martyna Jakubowicz – gitara, wokal
Agnieszka Kural – gitara basowa
Dariusz Bafeltowski – gitary klasyczna /elektryczna/ akustyczna, mandolina
Przemysław Pacan – instrumenty perkusyjne

W 2017 roku przypada czterdziestolecie pracy twórczej Martyny Jakubowicz. Z tej okazji Artystka przygotowała repertuar zawierający jej największe przeboje z lat 80-tych, 90-tych, a także z ostatnich dwóch płyt, w tym nagrodzonej Mateuszem 2016 płyty „Prosta Piosenka”. Koncertowi towarzyszy otwarcie wystawy prac z XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno – Literackiego „Na Świętego Walentego - różne oblicza miłości”.

Wstęp wolny!
Bal Karnawałowy w ECWM

18.01.2017
MPI o Funduszach Europejskich

13.01.2017

Szanowni Państwo,

Specjaliści Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Grudziądzu zapraszają na bezpłatne konsultacje dotyczące możliwości wsparcia w ramach Funduszy Europejskich prowadzone w formie Mobilnych Punktów Informacyjnych .

Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a w szczególności:

Najbliższe spotkania odbędą się w Mobilnych Punktach Informacji:

Spotkania przeznaczone są dla mieszkańców powiatów wąbrzeskiego, chełmińskiego, golubsko-dobrzyńskiego oraz brodnickiego .
Koncert "Gwiazdorskie Walentynki"

12.01.2017
Artystyczna fabryka zabaw w ChDK

12.01.2017

Nowy rok, nowe wyzwania! 30 stycznia puszczamy artystyczny mechanizm, zobaczcie koniecznie co dla was szykujemy. Jak zwykle blok kreatywnych spotkań w każdy wtorek i czwartek, spotkania z najrozmaitszymi manualnymi wyczynami. Tylko z nami zrobicie swoje własne mydełko, lizaka czy garnek i tylko z nami w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, w każdą środę, poznacie tajniki włoskiej kuchni podczas warsztatów kulinarnych. Co do ruchu, ruch to zdrowie więc taniec jest wskazany, a tego ci u nas w nadchodzące ferie pod dostatkiem! Można zostać wokalistą lub muzykiem ćwicząc pilnie pod okiem orkiestry dętej. Można również pobudzić szare komórki na zajęciach szachowych lub przełamać tremę grając w gry i zabawy improwizowane. Uczestnictwo w niektórych zajęciach jest odpłane 10 zł/os. (z Kartą Dużej Rodziny 8 zł/os), szczegóły dostępne w opisie szczegółowym i na plakatach. Uwaga, zapisujemy od poniedziałku tj. 16.01.2017, można do nas przyjść indywidualnie (ul. Dworcowa 40a) lub zadzwonić 56 686 48 08.
Łańcuch serc po raz drugi!

10.01.2017

Konkurs dla chełmińskich przedszkoli na nabardziej kreatywny "łańcuch serc" ruszył po raz drugi. Do wygrania warsztaty w pracowni ceramicznej organizatora, Środowiskowego Domu Samopomocy Caritas Djecezji Toruńskiej w Chełmnie. Prace można zgłszać do 10 lutego, a ogłoszenie wyników nastąpi 14 lutego podczas XVI Walentynek Chełmińskich. Więcej szczegółów w regulaminie poniżej.
Muzyczne Powitanie Nowego Roku

07.01.2017

Wczoraj w Państwowej Szkole Muzycznej im. G.G. Gorczyckiego spotkaliśmy się z cudowną operetką Imre Kálmána w wykonaniu solistów Teatru Muzycznego w Łodzi oraz łódzkiej sceny operetkowej. W role wcielili się:

Historia o zawiłej miłości z szczęśliwym zakończeniem stała się kulturalnym początkiem roku 2017!

Zatem życzymy Wam miłości i niezapomnianych kulturalnych doznań!
Noworoczne „Twórcze spotkania wieczorową porą…”

07.01.2017

Zapraszamy na noworoczne „Twórcze spotkania wieczorową porą…”:

Warsztaty poprowadzi: Andżelika Jarych „Moja Filcownia”. Organizator zapewnia materiały do zajęć.

Zapisy w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży, ul. gen. J. Jastrzębskiego 5, tel. 56 679 02 30, e-mail: ecwm@chdk.pl
Wykonanie: A. Nowak